Персональна виставка Ніни Масюк "Акварельна мелодія Полісся"

На виставці художниці Ніни Масюк «Акварельна мелодія Полісся» представлені твори в техніці акварелі, однієї з неперевершених та найскладніших технік образотворення.

Особистість художниці сформована на основі багатогранних дарувань, в своїй творчості проявляє захоплення живописом, аквареллю та відомою з давніх часів світовою технікою розпису тканин-батіком.

Художню освіту отримала на художньо-графічному факультеті Одеського Педагогічного Інституту ім.К.Д.Ушинського (нині Університет). Викладачі малюнку: Рєзніченко М.І., Ворохта А.І., живопису: Валюк Ю.П., Фарапонова Л.М., Борисюк З.Б. Мистецтвознавці: Тарасенко О.В., Русин І.І.

Активну творчу діяльність розпочала з 1988р. в якості живописця та майстра декоративно-прикладного мистецтва. Свою творчість поєднувала з посадовими обов’язками художника Палацу Культури, виконуючи тематичні оформлення сцени та приміщення для громадських культурних закладів, використовуючи багатогранний творчий підхід та маючи надзвичайно цікаві композиційні рішення. Поєднує свою творчість художниця також з педагогічною діяльністю, працюючи керівником гуртка образотворчого мистецтва Палацу Культури, розвиваючи талановите підростаюче покоління, розповсюджуючи безцінні знання з царини малюнку, кольорознавства, живопису, композиційних прийомів та характерною зображувальною грамотою. 

Багатогранність таланту художниці підтверджується різноманітністю творчих технік, авторською мобільністю, щорічною творчою активністю:

· Травень 2017р. – Персональна виставка в рамках Мистецької акції «Мелодії вічного джерела» м.Рівне.

· Червень2017р. – Персональна виставка разом з майстрами декоративного мистецтва. Мистецька зала «Лісова пісня» м.Вараш.

· Квітень 2018р. – Участь у Міжнародному тижні мистецтв Ukrainian Art Week весна 2018 м.Київ.

·Травень 2018р. – Участь у Світовому фестивалі акварелі Fabriano In Acquarello Фабріано 2018 Італія.

· Жовтень 2018р.– Участь міжнароднодній виставці бієнале "МОРЕ АКВАРЕЛІ", м.Одеса.

Творчі образи художниці, трансформуючись через різні зображувальні прийоми різноманітних жанрів мистецтва, надзвичайно колористичні, яскраві. Цілісні і поетичні. Зберігаючи базисну основу майстерності, художниця органічно поєднує мелодії поліської колоритності з південно - українською школою живопису, однією з ведучих в Україні та світі, яка має глибоке коріння в мистецтві (Шовкуненко А.А., Куїнджі А.І., Айвазовський І.К. та багато інших представників історії мистецтва).

Особливий стиль впізнається в кожному творі акварельного живопису ніжністю кольорових поєднань, акварельних переходів, цілісністю та компактністю композиційних рішень. У творчості художниці лейтмотивом є легкість прозорої акварелі та водночас складність багатопланових рішень, що приваблюють в глибинні процеси споглядання та роздумів, викликаючи емоції захоплення красою вічних людських цінностей любові до прекрасного та прагнення до естетизації життєвих аспектів і філософського осмислення буденності життя.