Відбувся загальноміський батьківський форум

28 лютого в приміщенні актової зали загальноосвітньої школи №3 відбувся загальноміський батьківський форум на тему «Сучасна дитина в контексті розбудови громадянського суспільства» за участю міського голови Сергія Анощенка, начальника управління освіти Олени Корень, голови міської батьківської ради Юрія Рабого, керівників навчально-виховних та позашкільних закладів міста, представників батьківської громадськості та управління освіти, громадських організацій та міського відділу поліції.

Форум вперше було проведено у форматі телепередачі «Право на владу». Ініціатором та організатором заходу стала міська батьківська рада.

Під час форуму питання ролі навчальних закладів, сім'ї, громадськості у вихованні, навчанні та розвитку дитини у своїх виступах висвітлили: голова міської батьківської ради Юрій Рабий, начальник управління освіти Олена Корень, директор ЗОШ №1 Наталія Середа, головний спеціаліст служби у справах дітей Валентина Шпак, старший інспектор сектору ювенальної превенції Вараського відділу поліції Зоряна Мельник та дієві поради батькам надав представник ГО «Кузнецовська муніципальна варта» Сергій Котельник. Про матеріально-технічне забезпечення закладів освіти міста присутнім розповів міський голова Сергій Анощенко. У свою чергу начальник управління освіти Олена Миколаївна Корень подякувала міській владі за розуміння та всебічну підтримку освітньої галузі міста.

Разом з тим, під час форуму порушувалися питання добудови ЗОШ №6, оптимізації навчально-виховного процесу в дошкільних навчальних закладах, забезпечення підручниками, харчування і безпеки дітей, здійснення контролю за закладами торгівлі з продажу тютюнових та алкогольних виробів. З метою проведення навчань та тренінгів для батьків головою міської батьківської ради Юрієм Рабим було запропоновано відкрити в місті «Школу батьківства». Ця ідея отримала підтримку усіх учасників форуму. Отже, на найближчому засіданні міської батьківської ради будуть обговорюватися аспекти практичного втілення цього питання. Міський голова Сергій Анощенко та начальник управління освіти Олена Корень відповіли на численні запитання батьків.

Загалом, форум пройшов у невимушеній атмосфері взаєморозуміння. За підсумками проведення форуму прийнята резолюція (додається).

 

 

Р Е З О Л Ю Ц І Я

міського батьківського форуму

„Сучасна дитина в контексті розбудови громадянського суспільства”

 

28 лютого 2017 року

м.Вараш

 

Ми, учасники міського батьківського форуму, обговоривши питання ролі навчальних закладів, сім’ї, громадськості у процесі навчання, виховання та розвитку дитини, створення сприятливих умов для належного розвитку особистості,

В И Р І Ш И Л И:

1. Батьківській громадськості:

1.1. Брати активну участь у обговоренні нормативних актів в галузі освіти, надавати пропозиції управлінню та закладам освіти з питань покращення організації навчально-виховного процесу, організації дозвілля дітей, зміцнення матеріально-технічної бази.

1.2. Підготувати звернення до МОН України щодо проведення кваліфікованої експертизи всіх підручників і робочих зошитів, створення альтернативних підручників, які будуть компактними і дозволять зменшити вміст шкільних ранців, особливо для молодших школярів.

1.3. Підготувати звернення до міської влади, правоохоронних органів з питань здійснення належного контролю щодо продажу неповнолітнім алкогольних, тютюнових виробів та розглянути питання організації контролю за роботою аптек.

1.4. Ініціювати звернення до Кабінету Міністрів України, інших державних структур та посадових осіб з питань добудови ЗОШ №6.

1.5. Налагодити співпрацю з громадськими організаціями міста з питань отримання консультацій, обмін досвідом роботи, отримання порад, організації спільного плану дій з проблемних питань виховання дітей: безпечного використання інтернет-ресурсів, запобігання жорстокості та насильству, злочинам, запобіганню вживання тютюнових, наркотичних, токсичних речовин, суїцидальним настроям та інші.

1.6. Батьківським комітетам шкіл щоквартально здійснювати аналіз відвідування учнями навчальних занять та розробити систему роботи з сім’ями, діти яких пропускають навчальні заняття без поважних причин.

1.7. Взяти активну участь у заходах щодо посилення контролю за пропускним режимом шкіл.

1.8. Активізувати роботу щодо координації роботи батьківських комітетів по роботі з важковиховуваними учнями та їх сім’ями; здійснення батьківського контролю за використанням кишенькових грошей дітьми; проведення інформаційних заходів щодо використання дітьми мобільних телефонів в закладах освіти. 1.9. Продовжити практику залучення представників батьківської громадськості до участі у проведенні свят, змагань, конкурсів, акцій в закладах освіти.

2. Міській владі:

2.1. Долучати батьківську громадськість до обговорення, підготовки і прийняття проектів, програм з питань розвитку освіти міста, підготовки бюджетних запитів на потреби закладів освіти, вивчення громадської думки.

2.2. Вжити заходів щодо своєчасного отримання документів про здобуття базової та загальної середньої освіти випускниками 9-х та 11-х класів шляхом своєчасного перейменування виконавчих органів міської ради.

2.3. Вирішити питання щодо відповідальності в межах міста працівників торгівлі за порушення вимог законодавства про заборону продажу тютюнових і алкогольних виробів дітям та закладам охорони здоров’я щодо продажу неповнолітнім лікарських засобів з наркотичним, токсичним вмістом.

3. Управлінню освіти, навчальним закладам міста:

3.1. Щоквартально інформувати батьківську громадськість про створення комфортних, безпечних умов для навчання та виховання, збереження та зміцнення здоров’я, змістовного дозвілля, розвитку творчих здібностей та інтересів дітей.

3.2. Щорічно, у травні, забезпечити належним чином вивчення батьківської думки учнів паралелі 4-х класів щодо вивчення другої (при потребі – третьої) іноземної мови та інформувати міську батьківську раду про підсумки проведеної роботи.

3.3. Забезпечити вивчення батьківської думки щодо напрямків роботи та організації роботи гуртків, спортивних секції в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах. Інформувати міську батьківську раду про проведену роботу щорічно, в червні.

3.4. Забезпечити проведення заходів щодо захисту дітей від інформації, що розбещує та негативно впливає на інтелект, психіку й моральність.

3.5. Сприяти проведенню інформаційно-просвітницьких заходів серед дітей щодо попередження шкідливих звичок представникам громадських, релігійних організацій.

3.6. Забезпечити висвітлення на сайті управління освіти загальних результатів проведення ЗНО серед випускників 11-х класів та підсумкових результатів працевлаштування випускників 9-х та 11-х класів.

3.7. Створити окрему сторінку на сайті управління освіти для інформації щодо організації роботи з дітьми з особливими потребами.

3.8. Залучати батьківську громадськість до обговорення умов договорів з підприємцями, які організовують харчування дітей.

4. Вараському відділу поліції:

4.1. Щоквартально інформувати міську батьківську раду щодо стану злочинності та правопорушень серед неповнолітніх та рекомендації щодо поліпшення превентивно-профілактичної роботи з попередження дитячої злочинності, негативних звичок та проявів насильства й жорстокості. 4.2.Залучати батьківську громадськість до проведення превентивних заходів по запобіганню шкідливих звичок, злочинності серед дітей.

 

Голова міського батьківського форуму Ю.Рабий