Кобзарева струна не вмирає

Цьогоріч традиційне літературно-мистецьке свято «Кобзарева струна не вмирає», яке відбулося 10 березня у стінах дитячої музичної школи, зібрало майже повну залу шанувальників творчості Тараса Григоровича Шевченка. Назва заходу не випадкова, адже святкувати зібралися ті, хто чує ці струни та чуттєво  із задоволенням торкається їх: творчо обдаровані діти, їхні педагоги, аматорські колективи міста, працівники освіти та культури, поціновувачі українського слова.

У фойє музичної школи працівники бібліотечних закладів міста організували виставку творів Тараса Шевченка,  декоративно-прикладних робіт на шевченківську тематику, а також презентацію книг про життя і творчість Великого Кобзаря.

Розпочав захід настоятель Свято-Софіївського храму, отець Йосип Шарко, який поділився з присутніми деякими думками з приводу релігії і християнства Тараса Шевченка: «Аргументів є дуже багато. Шевченка змальовують від вурдалака, язичника, ненависника церкви до людини глибоко віруючої, високо побожної та навіть святої. Більшість Шевченкових творів – це щира й велика молитва до Бога. Все своє життя він молився за себе, за своїх земляків, за Україну, навіть за своїх ворогів». «Моліться Богові одному, моліться правді на землі, а більш на землі нікому, не поклонітесь…», - такими словами поета завершив свій виступ отець Йосип.

Цікаво та дохідливо розповіла присутнім про життя українського генія голова Кузнецовського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Людмила Грекова.

«Він такий же глибокий, сильний і сучасний, як і двісті років тому. Його слова допомагають тим, хто шукає правди, розради, спраглим свободи і справедливості. Сьогодні твори Тараса Шевченка знайомі не тільки українцям. Його поеми, вірші, сонети були видані 150 мовами. Їх вивчають у шкільних програмах сусідніх країн, а його вигляд на портреті з легкістю вгадують навіть в далекому зарубіжжі», - з гордістю підкреслила у своєму виступі Людмила Іванівна.

Впродовж заходу ведучі вели присутніх тернистим життєвим та творчим шляхом народного співця.

Родзинкою свята став  флешмоб за творчістю Тараса Шевченка, до якого був залучений глядацький зал.

Піднесено, щиро та натхненно звучали твори Шевченка у виконанні учасників міського конкурсу читців-аматорів «Кобзарева струна не вмирає»,  вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості, ЗОШ №1, №3, №5, Палацу культури, центру дозвілля та власні вірші  юних поеток про Кобзаря. Також присутні насолодилися низкою гарних пісень на слова Т.Шевченка та про Т.Шевченка у виконанні творчих колективів центру дозвілля (народного аматорського чоловічого ансамблю «Заграва», народного аматорського хору, народного аматорського ансамблю бандуристів «Берегиня»), капели бандуристів дитячої музичної школи, Будинку дитячої та юнацької творчості, хору «Ветеран» Палацу культури ВП «Рівненська АЕС», тріо ансамблю бандуристок «Ладні кралі».

На завершення усі учасники виконали славнозвісний і широковідомий усім твір «Реве та стогне Дніпр широкий». Бурхливими оплесками та стоячи глядацька зала дякувала за цікавий і змістовний захід його учасникам та організаторам -  Людмилі Грековій і центру дозвілля відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.