15 березня - Всесвітній день прав споживача

Право на споживання якісної продукції та послуг є одним із складових соціальних прав людини, таким же невід’ємним, як право на життя, на медичне обслуговування, свободу слова тощо.

Права громадян-споживачів задекларовані і у Конституції України. В Основному Законі зазначається: „Держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів». Бо ж споживачі, серед яких пенсіонери, діти, незаможні громадяни, потребують особливої уваги і надійного захисту, адже нерідко не в змозі самостійно відстояти свої права.

Отже, Всесвітній день прав споживачів – це ще одна нагода для застереження бути пильними і обачними. За свої гроші маємо повне право отримувати лише високоякісні товари та послуги. І закон у цій ситуації однозначно на боці споживача.

Відзначення цієї дати – це не тільки ще одне свято, але й можливість для нас звернути увагу на актуальні проблеми життя людей в нашому місті, об’єднати спільні зусилля влади, соціально-відповідального бізнесу та споживачів для налагодження конструктивного діалогу, утворення цивілізованих ринкових відносин з метою подальшого розвитку громадянського суспільства.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, успіхів, наснаги та сил і наполегливості у боротьбі за свої споживчі права!

З повагою, міський голова С.Анощенко