«Небесна сотня в вирій полетіла…»

Події останніх місяців 2013 і початку 2014 року перетворилися на справжню національну стихію, в якій передався дух незламного українського народу. Пробудилася приспана роками національна свідомість людей. За нашу свободу, за оновлення країни було заплачено страшну ціну: віддали своє життя Богу герої Небесної сотні. 

16 березня 2017 року у Кузнецовській гімназії відбулось урочисте відкриття пам’ятної експозиції на честь загиблих під час Революції гідності. На уроці-реквіємі були присутні учні старших класів, вчителі та запрошені гості: Мельник Людмила, спеціаліст управління освіти та Пашко Світлана Леонідівна, помічник народного депутата України Василя Яніцького, за підтримки якого відбувалась дана урочистість. Учні згадали і зачитали імена усіх героїв, які загинули у мирний час ХХІ століття. Це люди різного віку і національностей, яких об’єднала демократична акція за свободу, незалежність, оновлення країни та боротьба за європейські цінності. Традиційно хвилиною мовчання було вшановано пам’ять жертв Майдану та полеглих бійців на Сході України.

Особливої уваги заслуговує жалобний гімн Майдану «Гей, плине кача…», вперше виконаний у стінах гімназії ученицею 11-В класу Дмитренко Тетяною. У ці скорботні хвилини усі пройнялися справжнім духом українського народу, прикрасивши урочистість національним вбранням. Кожен присутній торкнувся пам’яттю священного вогню, запаливши численні свічки біля меморіального стенду в знак вшанування загиблих патріотів нашої держави. Події Євромайдану змінили українську історію, сколихнули весь світ, а що найголовніше – перевернули світогляд мільйонів українців.

Миру вам!

 

Дмитренко Тетяна та Баранчук Анастасія,

учениці 11-В класу Кузнецовської гімназії