У Верховній Раді пройшов практикум із галузевої законотворчості з питань охорони здоров’я

27-28 квітня, у Верховній Раді проходив дводенний практикум із галузевої законотворчості з питань охорони здоров’я для фахівців органів місцевого самоврядування. Захід організовано Асоціацією міст України разом з Апаратом Верховної Ради України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».

До практикуму долучилися посадові особи органів місцевого самоврядування, які займаються питаннями охорони здоров’я, експерти. Вараську міську раду представила головний спеціаліст з питань охорони здоров’я Ірина Барабух. Захід відкрили Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та заступник керівника Апарату Верховної Ради України Олександр Мартиненко. Головний консультант Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради Інна Бикова ознайомила учасників практикуму із законодавчою процедурою, правилами оформлення проектів законів. Про питаннями лобіювання корпоративних інтересів територіальних громад у законотворчому процесі доповіла завідувач відділу моніторингу Інституту законодавства Верховної Ради України Раїса Мінченко.

Під час круглого столу з питань управління охороною здоров’я, в якому взяли участь заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк, представники Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації, Секретаріату Київської міської ради, Асоціації міст України, обговорювалися питання реформування галузі охорони здоров'я. Крім того, в рамках заходу проведено візит до Перинатального центру міста Києва, де фахівці у сфері охорони здоров’я з різних міст України ознайомилися із практичним використанням сучасних інформаційних технологій в медицині та із досвідом локальної нормотворчості при організації роботи закладу.

Нагадаємо, вже другий рік поспіль у рамках проекту USAID ПУЛЬС Асоціація міст України спільно з Апаратом Верховної Ради України проводить серію навчальних заходів-практикумів із розробки законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Мета таких зустрічей – вивчення базових принципів законотворчої роботи та законодавчого процесу, отримання практичних знань і навиків із розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів, ознайомлення з роботою Верховної Ради України.

Учасники практикуму визначаються на конкурсній основі з числа місцевих посадовців із громад-членів АМУ, а після проходження навчання отримують сертифікати.

За матеріалами auc.org.ua