У Вараші відзначили День перемоги над нацизмом

Все далі відходять грізні і важкі роки Другої Світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя для спільної перемоги. 

8 травня у Вараші мітингом відзначили День пам’яті та примирення. Квіти до пам’ятного знаку жертвам Другої світової війни поклали міський голова Сергій Анощенко, заступники міського голови Ніна Зубрецька та Анатолій Кречик, представники військової частини, поліції, громада міста. Пам'ять усіх полеглих у Другій світовій війні вшанували хвилиною мовчання.

9 травня, у день 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в центрі міста відбувся ще ряд заходів: виступ духового оркестру Палацу культури, урочистості та святковий концерт, «стіл пам’яті» для ветеранів та польова кухня. Окрім того, напередодні свята в навчальних закладах міста пройшли уроки мужності за участю військовослужбовців в/ч 3045; було організовано виставку виробів технічного моделювання та зустрічі з ветеранами за місцем проживання, дітьми війни, ветеранами АТО; пройшли виставки учнівських газет, стіннівок на теми: «Подвиг народу безсмертний», «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!»; перегляди відеофільмів «Пам’яті нескорених»; виставки дитячих малюнків «Ми – за мир», «У полум’ї війни». Будинком дитячої і юнацької творчості була організована традиційна виставка творчих робіт на тему: «Весна Перемоги квітує». У бібліотеках навчальних закладів облаштували виставки-огляди тематичної літератури, фотоматеріалів на теми: «Вклонімося тим, хто поліг у бою», «Незгасний вогонь пам’яті», «Невідома Друга світова: міфи і реальність».

Заходи відбулися за участю міського голови Сергія Анощенка, заступників міського голови Анатолія Кречика та Ніни Зубрецької, керуючого справами Бориса Бірука, ветеранів та учасників війни, військовослужбовців в/ч 3045, працівників структурних підрозділів виконавчого комітету, громадськості міста, представників місцевих ЗМІ.

На виконання Програми соціальної допомоги на 2017 рік до Дня Перемоги 265 учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, сім’ям загиблих військовослужбовців, реабілітованим громадянам та членам їх сімей, які були примусово переселені, виплатили по 500 гривень з міського бюджету. Вісім учасників бойових дій отримали грошову допомогу від народного депутата Василя Яніцького.