Дениші 2017

З 5 по 9 травня 2017 року члени КМО ДГО "Дитячий альпійський рух України" займались скелелазінням на природному скельному масиві поблизу с. Дениші Житомирського району. На даному скельному масиві на березі р. Тетерів прокладено близько 40 маршрутів різної складності.

Маршрути постійно оновлюються – забиваються нові шлямбури, страхувальні станції. В Дениші з'їжджаються скелелази з усієї України, а також з інших країн, зокрема, з Білорусі, оскільки там природних скель, придатних для лазіння, немає.

Цього разу держава влаштувала нам аж 4 вихідні дні підряд, що дало змогу поїхати далі від нашого міста. Добравшись до місця потягами (з Рафалівки до Коростеня, а звідти – до Житомира) і маршрутним автотранспортом, ми першим ділом заходилися облаштовувати табір, збирати і готувати дрова, оскільки в наступні дні очікувався "аншлаг" з бажаючих поскелелазити. Оскільки ліси в тій місцевості листяні, хороші дрова знайти не так легко. З водою було також не все гладко. Єдине джерело, звідки зазвичай брали питну воду, пересохло, тому довелося готувати з річкової води. Впоравшись із табором, ми, користуючись чудовою погодою, навісили дві своїх мотузки на нескладні траси, щоб три години до заходу сонця встигнути полазити на скелях.

На наступний день, 6-го числа до нас приєдналися ще двоє дорослих – Володимир та Євгенія з котом на прізвисько Пельмень. Також ми були раді бачити своїх давніх знайомих – скелелазів з м. Нетішин, куди ми часто приїздимо на скельні заняття.

Щоранку перед сніданком ми влаштовували пробіжки і розминку на галявині поблизу 600‑річних дубів, котрі є пам'ятками природи. Навички наших юних скелелазів підвищувались просто на очах. 12-річному Іллі Федінчику навіть вдалося вилізти на одну з найскладніших денишівських трас – "Острів Пасхи" (категорія складності 7а). У підсумку юні альпійці підкорили 8 різних скельних трас.

8 і 9 травня виявились дощовими, тому замість скелелазіння ми влаштували екскурсію до руїн садиби Терещенків у Денишах, а також до Тригірського чоловічого монастиря, що на протилежному березі річки. 9 числа ми згорнули табір, виконали "Золоте правило туриста", позбиравши все сміття в районі нашої стоянки, і вирушили маршрутним таксі №109 до Житомира, звідки потягами добралися до рідного міста.

Я вважаю, що в майбутньому Дениші стануть традиційним місцем тренувань наших альпійців, адже добиратися туди навіть зручніше, аніж в Соколині гори (Рівненська обл., Березнівський р-н.), та й розмаїття скельних маршрутів також говорить на користь Денишів. Чудово проведені дні і радість підкорення вершин, гадаю, надовго залишаться в пам'яті юних спортсменів.

Максим П'ятенко,

заступник голови КМО ДГО "ДАРУ"