Проведено звітно-виборні збори міської ради старшокласників «Ватра»

10 травня 2017 року в залі засідань міської ради відбулись звітно-виборні збори міської ради старшокласників «Ватра» та тематичний захід «Крок назустріч» приурочений Дню пам’яті та примирення та відзначення 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.

Міська рада старшокласників «Ватра» об’єднує понад 50 лідерів учнівського самоврядування загальнонавчальних закладів міста. До її складу входять центри «Булава» ЗОШ № 1, «Відкриті долоньки» ЗОШ № 2, «Дозвілля»ЗОШ № 3, «Здоров’я» ЗОШ № 4, «Скарбничка» ЗОШ № 5, «Всезнайка» гімназія, «Дзвін» Будинок дитячої та юнацької творчості.

Головуючими звітно-виборних зборів міської ради старшокласників «Ватра» були Матвійчук Анна - гімназія та Прокопчук Антон - ЗОШ № 1, які намагались створити виборчу атмосферу. Були підбиті підсумки роботи міської ради старшокласників «Ватра» за 2016, 2017 роки. А саме, було звернуто увагу на участь лідерів у міських засіданнях, зборах, тематичних заходах, акціях. Лідери міської ради старшокласників «Ватра» зарекомендували себе на обласному рівні, беручи щорічно активну участь у Школі управлінської майстерності, обласних зльотах, засіданнях, які проходили в місті Рівне та навчальних закладах Сарненського, Гощанського, Рівненського районів. Також, в травні 2016 року, лідери міської ради старшокласників «Ватра» провели 3-денний Х обласний зліт лідерів Рівненщини, який проходив на Білому озері.

Впродовж трьох років працювали активно, змістовно, брали участь у міських та обласних заходах лідери-випускники: Абрамович Олександр, Бартосевич Оксана, Лозовицька Богданна, Пришко Юлія, лідери центру «Скарбничка» ЗОШ № 5, Хондока Ілона, Водько Вероніка, лідери центру Будинку дитячої та юнацької творчості, Матвійчук Анна, заступник голови міської ради старшокласників «Ватра», лідер центру «Всезнайка» гімназії.
Дуже приємно, що крок назустріч лідерам учнівського самоврядування роблять лідери місцевого самоврядування, які також взяли активну участь у заході. Це Анощенко Сергій Іванович, міський голова, Кречик Анатолій Іванович, заступник міського голови, Корень Олена Миколаївна, начальник управління освіти.

Долучилися до проведення заходу Рабий Юрій Анатолійович, голова міської батьківської ради, Мельник Людмила Євгеніївна, головний спеціаліст управління освіти, Маркевич Тетяна Валентинівна, директор Будинку дитячої та юнацької творчості, заступники та педагоги – організатори загальнонавчальних закладів міста.

На посаду голови міської ради старшокласників «Ватра» балатувалися учні 8-9 класів: Сєров Іван, ЗОШ № 1, Журик Ангеліна, Цепок Дарина, ЗОШ № 4, Свідрик Софія, ЗОШ № 3, Мацієвська Софія, Лук’янова Валерія, гімназія, які представляли свої передвиборчі програми та брали участь у міні-дебатах на теми: «Що таке воля?», «Якою має бути успішна людина?».

Кожен кандидат вносив у своїх програмах свої бачення щодо розвитку учнівського самоврядування в місті. Пропонували організовувати побільше спортивних заходів, конкурсів, налагоджувати дружні взаємовідносини між школами шляхом проведення тематичних заходів, дискотек, проведення благодійних ярмарок, вечірок, відвідування реабілітаційного центру, масове прибирання міста через залучення дітей до збереження чистої екології міста, колективне озеленення дворів шкіл, влаштовувати поїздки Україною, організація велопробігів та походів.
Спостережувальна комісія у складі: Головаш Світлани Адамівни, педагога-організатора ЗОШ № 5, Зубкович Анастасії, члена центру «Скарбничка» ЗОШ № 5, та Хондоки Ілони, голови центру «Дзвін» БДЮТ підвела підсумки голосування за кандидата на посаду голови міської ради старшокласників «Ватра». Ним став Сєров Іван, учень 9 класу ЗОШ № 1. Всі лідери дружніми оплесками привітали Івана із новообраною посадою, а Анощенко Сергій Іванович, міський голова, побажав успіхів та наполегливої роботи в роботі учнівського самоврядування.

Другою частиною збору лідерів міської ради старшокласників «Ватра» був тематичний захід «Крок назустріч» приурочений Дню пам’яті і примирення та 72-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В холі міської ради була організована виставка малюнків учнів загальнонавчальних закладів та Будинку дитячої та юнацької творчості «За свободу». Юлія Пришко, Водько Вероніка, Лук’янова Валерія, Ярощук Анастасія підготували літературну композицію «Життя понад усе!», яку присвятили військовим, які боролись і бороться зараз за нашу країну, свободу.
На заході були присутніми Пришко Антон Миколайович, учасник бойових дій в Афганістані, Конопко Валерій, учасник АТО, які побажали лідерам ніколи не зупинятися, йти до поставленої мети, любити Україну та своє місто.
Зі слів Мацієвської Софії, ведучої тематичного заходу «Крок назустріч»:
– 8 і 9 травня весь світ відзначає День пам’яті та примирення та 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. Це свято – лише часточка великої данини полеглим. Мало залишилося учасників тих подій, і всі ми щиро вдячні тим,хто боровся за нашу перемогу. Вони йшли і йдуть безстрашно в бій із смертю, щоб наше життя було щасливим і ми впевнено ходили по нашій українській землі.
Зі слів Лук’янової Валерії, учасника тематичного заходу «Крок назустріч»:
– Ми – молоде покоління, пишаємося учасниками бойових дій нашого міста, які пройшли крізь війну і для них вона триває досі. Їм не потрібне співчуття. Їм потрібне розуміння. Боляче, коли у ХХІ столітті в нашій країні іде війна, і коли вона закінчиться – ніхто не знає. І як ми з вами можемо спокійно існувати, коли неспокійно на Україні, коли іде війна і гинуть люди.
Мацієвська Дана та Мацієвська Софія, лідери центру «Всезнайка» Гімназії та Пришко Юлія, голова центру «Скарбничка» ЗОШ № 5 зворушливо виконали пісні, в яких донесли всю правду життя за свободу.

Ми всі одна – сім’я, єдина ми родина,
У кожнім нашім «Я» – частинка України,
Ми всі – одна сім’я, єдина ми родина,
Мільйони різних «Я», а разом – Україна.

Зі слів Стадник Олени Миколаївни, координатора міської ради старшокласників «Ватра»:
– Цей навчальний рік був плідним на творчі здобутки та досягнення кожного з нас. Ми старались допомагати один одному у своїх починаннях, здружились, налагоджували тісну співпрацю через засоби інтернет-зв’язку із лідерами Рівненщини. Ми працюємо. Як координатор міської ради старшокласників «Ватра» дякую всім лідерам за їхню підтримку, найбільше, за їхні емоційні висловлювання і думки в неформальному спілкуванні. Дякую всім лідерам, з якими представляли учнівське самоврядування міста в області.

Будинок дитячої та юнацької творчості