15 травня - Міжнародний День сім’ї

Навесні багато свят, причому, не тільки професійних, але й загальнолюдських –  близьких всім і кожному. До таких свят відноситься Міжнародний День сім'ї, що відзначається 15 травня.

Слово «сім'я» складається з поєднання двох слів: «сім» і «я», підкреслюючи вже в самій назві, що нормальним станом життя є об'єднання людини з іншими людьми, коли «один за всіх і всі за одного». За іншою версією «сім'я» походить від кореня «сем», що має відношення до насіння - тобто до народження й виховання дітей, продовження роду –  адже саме це є основною метою укладення шлюбів. 

Ніхто не буде сперечатися з тим, що сім'я - основа будь-якого цивілізованого суспільства, адже дитині тут з народження прищеплюються необхідні для життя якості: здатність любити і поважати інших людей, піклуватися про них і зважати на їх потребами. Саме сім'я є основним хранителем загальнолюдських цінностей і культурних традицій свого народу, вона виступає сполучною ланкою між поколіннями. Тут починається формування людини як громадянина своєї країни. 

Міжнародний день сім'ї був заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році. Організатори свята припускали таким чином звернути увагу громадськості різних країн на проблеми сімей, особливо тих, які постраждали в результаті військових дій, стали жертвами убогості або хвороб. 

Традиції святкування Дня сім'ї в різних країнах розрізняються, але єдині вони в одному: цей день – чудовий привід висловити своїм близьким почуття, які ми не проявляємо у суєті буднів. Це привід зібратися всією сім'єю і влаштувати собі свято, від усієї душі порадівши за те, що ми є одне в одного. 

15 травня до Міжнародного Дня сім’їв Палаці культури ВП РАЕС Вараський міський центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді влаштував свято для дітей-переселенців, дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей. Програма свята, організованого працівниками Палацу культури ВП РАЕС, стала пізнавальним, цікавим і веселим дозвіллям для дітей. Наприкінці заходу всім дітям були роздані солодкі подарункові набори. Тож задоволена дітвора повернулась в свої сім’ї із привітаннями для всіх членів родини.


Вараський міський центр соціальних

служб для сім’ї, дітей та молоді