GoCamp – це суміш літнього відпочинку та мовної практики

Активна участь школярів у англомовних таборах – крок до нової української школи, адже це свідчення того, як можна по-новому взаємодіяти в незвичному для повсякденного сприйняття навчальному англомовному середовищі, як можна без примусу навчатися, відкриваючи для себе невідоме, цікаве, корисне, що обов’язково стане в нагоді у дорослому житті. Тому Міністерство освіти і науки ініціювало великий загальнонаціональний проект літніх мовних таборів GoCamp.

GoCamp – це пришкільні табори нового формату з поглибленим вивченням англійської мови, де за допомогою спеціально розробленої програми іноземні волонтери вчать українських школярів критичному мисленню, як будувати кар’єру та бути лідером і свідомим громадянином. Першим етапом проекту GoCamps, що координувався командою GoGlobal, був конкурсний відбір, де впродовж чотирьох тижнів вчителі шкіл усіх областей України надсилали заявки на отримання статусу GoCamps.

Власну заявку на участь у даному проекті подали і вчителі англійської мови Вараської гімназії та їх учні (представили відео на англійській мові, тривалістю не більше 90 секунд про наше місто у форматі креативної роботи «Запроси волонтера до своєї школи!»), увійшли до списку переможців проекту та стали однією із вісімнадцяти шкіл Рівненської області, що здобули перемогу у відбірковому турі.

Заступник директора Вараської гімназії Ксьондзик Євгенія Павлівна, яка є ініціатором участі навчального закладу у проекті, 5-6 квітня 2017 року взяла участь у тренінгах для вчителів у місті Києві. Там вона отримала від тренерів Британської Ради, English Fellows із Посольства США в Україні та вчителів-учасників проекту «Агенти змін» низку корисних і практичних порад. Під час цих занять, організованих командою GoCamp, педагоги навчились розробляти та реалізовувати програму роботи літнього мовного табору в рамках вибраного школою напрямку.

30 травня 2017 року до вихованців мовного табору «GoCamp» приїхав довгоочікуваний гість – волонтер з Єгипту Лоай Мейхер. Відпочинок у таборі набув якісно нового змісту: знайомство, бесіди виключно англійською, обмін враженнями, робота в групах, вікторини, квести, конкурси, творчі лабораторії, мовні майстерні, рольові та лінгвістичні ігри, екскурсії містом тощо. 13 травня відбулась зустріч волонтера з тимчасово виконуючим обов’язки начальника управління освіти Анатолієм Горайчуком, головним спеціалістом управління Миколою Куськовцем та методистом комунальної установи «Кузнецовський міський методичний кабінет закладів освіти» Зоряною Тобольською.

Під час зустрічі з Лоаєм Мейхером працівників управління освіти найбільше зацікавила розповідь волонтера про його рідну країну, стан освіти в Єгипті та його соціальну діяльність з дітьми на батьківщині. Учасники зустрічі мали змогу дізнатись враження Лоая про перебування в Україні та нашому місті, про спілкування з учнями та педагогами Вараської гімназії, отримати відповіді на свої запитання, зробити селфі та просто поспілкуватися. Сподіваємося, що проект Go Camp в Україні буде успішно продовжено. Школи міста чекають нових волонтерів, які у співпраці з талановитими та креативними вчителями будуть відкривати для учнів незвідані та прекрасні острови пізнання іноземної мови.

Вдячні волонтеру «GoCamps» Лоаю Мейхеру за те, що він зумів зробити літо-2017 незабутньою подією для педагогів та учнів Вараської гімназії.

КУ «Кузнецовський міський методичний кабінет закладів освіти»