Міська влада не допустить руйнування медичної галузі Вараша

9 червня 2017 року, під час проведення 18 сесії Вараської міської ради, міським головою та депутатами було одноголосно підтримано звернення до Верховної Ради України, Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Асоціації міст України, Рівненської обласної ради з пропозицією скасувати розпорядження Кабміну «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Рівненської області».

«Це вже далеко не перше наше звернення з приводу даного питання, - зазначив міський голова Сергій Анощенко та наголосив на тому, що міська влада не допустить руйнування системи надання медичної допомоги на території міста. – Якщо Верховна Рада не дослухається до наших пропозицій, ми будемо змушені прийняти медичну галузь на утримання міського бюджету, але не допустимо того, щоб мешканці не мали можливості отримати якісну медичну допомогу в своєму місті та змушені були добиратися за нею аж до Сарн».

ЗВЕРНЕННЯ:

«З моменту затвердження Кабінетом Міністрів України у листопаді 2016 року Порядку створення госпітальних округів (постанова КМУ від 30.11.2016 р. №932) по всій території України розпочався процес створення госпітальних округів. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 №200-р «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Рівненської області» місто Вараш віднесено до Сарненського госпітального округу.

При створенні госпітальних округів недотримано ряд вимог Порядку створення госпітальних округів затвердженого постановою КМУ від 30.11.2016 №932, а саме: зона обслуговування повинна бути еквівалентною радіусу 60 кілометрів. При цьому, відстань Сарни-Вараш-73км.; Сарни-Зарічне-90км.; відстань від сіл Володимирецького та Зарічнянського районів до м.Сарни 70-100 км.; стан доріг та обмеження швидкості в населених пунктах відповідно до Правил дорожнього руху, не дозволяє дотриматися встановлених по нормативах 60 хв часу довезення пацієнтів до медичних закладів.

Вищезазначені фактори не дозволять мешканцям міста Вараш, особливо у невідкладному стані, вчасно отримати медичну допомогу.

Разом з тим, на території міста Вараш Рівненської області, де проживає близько 42,2 тис.осіб, розташована Рівненська атомна електростанція (далі-РАЕС), яка постановою КМУ від 11.07.2002 №973 віднесена до об’єктів з особливим режимом роботи. Надання медичної допомоги населенню міста проводить Державний заклад «Спеціалізована медико-санітарна частина №3 МОЗ України» (далі – ДЗ «СМСЧ №3 МОЗУ»), який являється єдиним лікувальним закладом в місті, створений як частина єдиної системи радіаційної безпеки та захисту на об’єктах ядерно-паливного циклу.

ДЗ «СМСЧ №3 МОЗУ» має вищу акредитаційну категорію та складається із таких відділень: поліклінічне, операційне, акушерсько-гінекологічне, інфекційне, хірургічне, урологічне, отоларингологічне, кардіологічне, дитяче соматичне, терапевтичне, неврологічне, травматологічне, приймальне, пологовий будинок, відділення анестезіології, лікувально-діагностичні підрозділи, денний стаціонар, стоматологічне відділення невідкладної медичної допомоги, здоровпункт ВП РАЕС та цілодобова лабораторія проведення клінічних та лабораторних досліджень.

Також на базі ДЗ «СМСЧ №3 МОЗУ» функціонують підрозділи Рівненського обласного центру медико-соціальної експертизи та Обласного бюро судово-медичної експертизи, що надають послуги мешканцям Дубровицького, Зарічнянського, Володимирецького, Рокитнянського районів та міста Вараш. Крім того, інфекційне відділення ДЗ «СМСЧ №3 МОЗУ» обслуговує в тому числі мешканців Володимирецького району.

Для уникнення впливу людського фактору при експлуатації ядерної установки, ДЗ «СМСЧ №3 МОЗУ» проводить працівникам РАЕС обов’язкові попередні, періодичні, позачергові та щоденні передзмінні медичні огляди персоналу, дії якого пов’язані з виконанням роботи підвищеного ризику, виникненням аварійних ситуацій. Щорічно проводяться періодичні медичні огляди із 100% охопленням працівників РАЕС (8000 осіб).

Відповідно до аварійних планів роботи ДЗ «СМСЧ №3 МОЗУ» першим організовує надання медичної допомоги під час виникнення аварійних (надзвичайних) ситуацій на РАЕС, виконує заходи щодо забезпечення готовності медичної служби до роботи в умовах застосування факторів масового ураження, можливості виробничої аварії на РАЕС, розроблено аварійний план реагування, створені аварійні бригади лікарів-спеціалістів, регулярно проводяться тренування.

Вищезазначені обставини не обумовлені у постанові Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 №932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів». Враховуючи необхідність дотримання вимог чинного законодавства по створенню госпітальних округів щодо забезпечення нормативів довезення пацієнтів до медичних закладів, в зв’язку із розташуванням на території міста Вараш потенційно небезпечного об’єкта – ВП Рівненська атомна електростанція «НАЕК «Енергоатом», беручи до уваги те, що ДЗ «СМСЧ №3 МОЗУ» має високий рівень забезпечення кваліфікованими кадрами та медичною інфраструктурою,

ми, депутати Вараської міської ради,

звертаємося до Верховної Ради України, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Кабінету Міністрів України, Асоціації міст України, Рівненської обласної ради з наступними пропозиціями:

 

1. Призупинити дію постанови Кабінету Міністрів України від 30.11. 2016 № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів».

2. Скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 №200-р «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Рівненської області»;

3. З метою недопущення руйнування системи надання медичної допомоги на території міста із потенційно аварійним об’єктом, для забезпечення виконання вимог Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», для уникнення зростання протесних настроїв та соціальної напруги серед мешканців, необхідністю врахувати специфіку надання медичної допомоги в місті де розташований потенційно небезпечний об’єкт – Рівненська атомна електростанція, просимо визначити окремий статус спеціалізованих медико-санітарних частин, які розташовані в містах-супутниках ядерних установок».