Команда Вараша – бронзовий призер обласної спартакіади серед державних службовців області

Змаганнями із військово - спортивного багатоборства та боулінгу завершилася обласна спартакіада державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування 2017 року.

4 липня на стадіоні «Авангард» 12 команд районів і міст обласного підпорядкування визначали кращих у військово-спортивному багатоборстві, до програми якого увійшли біг на 100 м., метання гранати на дальність, стрільба з гвинтівки серед чоловіків та жінок до 35 років та 35 років і старших.

Біг на 100 метрів не став козирною картою чоловічої команди, за яку виступали у категорії 35 + Анатолій Шкабура, заступник начальника відділу у справах сім’, молоді та спорту виконавчого комітету міської ради, голова комітету фізичної культури та спорту  та Віктор Босик, начальник відділу з гуманітарних питань та внутрішньої політики виконавчого комітету міської ради, який, за  браком у команді спортсменів до 35 років,  змушений був виступати у когорті молодших колег.

А от жінки бігли набагато краще. Чудовий забіг вдався Ользі Самохіній, завідувачу сектору опіки та піклування служби у справах дітей виконавчого комітету міської ради. Вона лише 0,2 сек. поступилася переможниці і стала другою у своїй віковій категорії. Олена Данілко, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету міської ради була на фініші п’ятою, ледь не отримавши серйозних травм через неготовність до таких стартів головного стадіону області, який місцями нагадує післявоєнні руїни.

Зібравши волю в кулак, Олена повністю реабілітувалася, метнувши 500 грамову гранату за 22 м, що принесло їй «срібло» у цьому виді змагань.

Серйозним ударом по амбіціям нашої команди став виступ фаворита у метанні гранати Анатолія Шкабури. Показавши абсолютно кращі результати у дальності кидка, він у трьох спробах через сильний вітер не потрапляв у сектор. Заступ у непоганій першій спробі завадив Віктору Босику зійти на п’єдестал - відтак лише четверте місце.

Найкращим за результатами у програмі багатоборства для вараських спортсменів стала стрільба із гвинтівки. Всі четверо потрапили у своїх вікових групах до чільних п’ятірок, а Віктор Босик із 79 очками лише за додатковими показниками поступився срібному призерові, ставши третім.

Друге місце у метанні гранати та п’ятий результат у бігові та стрільбі дозволили Олені Данілко в особистому загальному заліку вибороти третє місце.

У загальному заліку військово - спортивного багатоборства команда Вараша стала п’ятою.

Останнім і вирішальним видом для остаточного розподілу місць у підсумковій таблиці Спартакіади став, на жаль, екзотичний для нашого міста боулінг.

Вараш представляли жіноча команда у складі Ольги Олещук, начальника відділу у справах сім’ї та молоді та Ульяни Остапович, головного спеціаліста відділу організаційної роботи та загальних питань та чоловіча. За чоловічу команду виступали Анатолій Шкабура та Віктор Босик.

Змагання складались із відбіркового туру та ігор по олімпійській системі.

Жінки одразу включилися у гру та подолали цю межу з легкістю, зайнявши третє місце у кваліфікації.

Чоловікам кваліфікація далася набагато важче – прохідне восьме місце і стикова чвертьфінальна зустріч із Сарнами, що стали найкращими у цьому кваліфікаційному турі.

Принципова зустріч із сарненчанами сусідів вирішувала долю півфінальної перепустки. На щастя, боротьби, як такої не вийшло,  Вараш розбив Сарни 311 – 226 і вийшов до півфіналу.

Не викликала сумнівів і перемога жіночої половини команди у зустрічі із спортсменками Здолбунівської РДА – 218-164.

Не зумівши переграти костопільчан у півфіналі, Анатолій та Віктор зібралися і впевнено перемогли Радивилів у матчі за третє місце.

Дивлячись на впевнену гру по ходу турніру Ольги Олещук та Ульяни Остапович, гравці та глядачі однозначно називали їх фаворитами. Дівчата своєю грою підтвердили прогнози, не залишивши жодних шансів суперницям з Рокитного у півфіналі.

Невелике хвилювання наших дівчат у першому фреймі фінальної зустрічі дало невелику перевагу досвідченим володимирчанкам. Проте декілька страйків у вирішальні моменти останнього фрейму протистояння принесли перемогу команді Вараша.

«Золото» жіночої і «бронза» чоловічої і команди дали у сумі перше підсумкове місце у змаганнях з боулінгу.

Успіх команди із боулінгу дозволив обійти у загальному заліку декілька команд -конкурентів та посісти третє місце у підсумковій таблиці спартакіади 2017 року.

Підводячи підсумки виступів команди Вараша у цьогорічній спартакіаді, слід відзначити «кадровий голод» та відсутність конкуренції, які відчувалися під час формування складу команд на різні види спорту, особливо це стосується чоловічої частини команди.

Широкопрофільність спортсменів подекуди вражає, але навряд чи сприяє однаково високим результатам у таких різновекторних видах спорту. Незрозуміла відсутність у програмі Спартакіади більярду - нашого традиційно сильного виду спорту, також позбавила можливості заробити для загального заліку декілька десятків очок. Слід підтягнути гру футбольній команді – не потрапляння в десятку кращих навряд чи входило у передстартові плани. Традиційно сильно виступили волейболісти (третє місце), мікстовий дует тенісистів (друге місце) та шашкісти (третє місце). Ну, а перше місце у боулінгу, за майже абсолютної відсутності практики гри, стало приємною несподіванкою.

Наостанок хочеться подякувати усім, хто цьогоріч захищав честь працівників управлінської сфери міста на обласних змаганнях та побажати бадьорості духу, невичерпної енергії та нових спортивних звершень.

Віктор Босик, учасник змагань.