Міський голова взяв участь у громадському обговоренні інвестиційної програми ДП «НАЕК «Енергоатом»»

4 серпня 2017 року міський голова Сергій Анощенко взяв участь у громадському обговоренні скоригованої інвестиційної програми Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» і змін до тарифів на відпуск електричної та виробництво теплової енергії АЕС.

У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування міст-супутників атомних електростанцій України – Вараша, Енергодара Запорізької області, Южноукраїнська Миколаївської області та Нетішина Хмельницької області.

У ході обговорень учасникам заходу були представлені обгрунтування підвищення тарифу на електричну енергію. За розрахунками НАЕК, середньорічний тариф у 2017 році має становити 57,12 коп. за 1 кВт-год; теплова енергія - 90,2 грн за 1 Гкал. Чинний тариф на відпуск електроенергії становить 48,0 коп. за 1 кВт.год, тариф на виробництво теплової енергії - 77,14 грн за 1 Гкал. Кошти планується направити на покриття дефіциту для виконання ряду заходів з продовження терміну експлуатації та підвищення безпеки некапітального характеру.

За ініціативи представників міст-супутників до протоколу обговорень було внесено пропозицію забезпечити включення об'єктів соціальної сфери в скориговану інвестиційну програму НАЕК "Енергоатом". Також представники місцевої влади запропонували обговорити ситуацію стосовно тарифів на комунальні послуги у містах-супутниках та розрахунків за них місцевих комунальних підприємств.

Було вирішено це питання розглянути на окремій нараді керівництва Компанії та мерів міст-супутників, а також звернутися до центральних органів влади з питанням про виконання у повному обсязі зобов'язань по зоні спостереження АЕС.