Представники міської влади, КМКП та РАЕС сіли за стіл переговорів

Міська рада готова до укладення мирової угоди та реструктуризації боргів КМКП перед РАЕС. Але лише у тому разі, коли підприємство розробить ефективні шляхи виходу із існуючої ситуації, подальшого розвитку та фінансового оздоровлення підприємства. Про це йшлося 9 серпня, під час розширеної наради за участю міського голови Сергія Анощенка, директора КМКП Ігоря Семенюка, депутатів міської ради, працівників структурних підрозділів виконавчого комітету, КМКП та представників кредитора – РАЕС.

«Ще рік тому ми не були готові сідати за стіл переговорів, зважаючи на те, що керівництвом КМКП не було зроблено навіть мінімальних кроків щодо виводу підприємства з кризового стану. Наразі колектив підприємства майже приведено у відповідність потребам, виділено в окремі комунальні підприємства збиткові для КМКП відділи, вирішується питання щодо оптимізації роботи автотранспортного управління та відшкодування державою нанесених КМКП збитків через несвоєчасне погашення різниці в тарифах, - зазначив міський голова Сергій Анощенко. - Тож тепер, коли є впевненість, що в той час, коли міська рада віддаватиме старі борги, підприємство не нарощуватиме нові, прийшов час сідати за стіл переговорів з кредитором та вирішувати питання щодо укладення мирової угоди та реструктуризації вже існуючих боргів КМКП. Звичайно, повне погашення боргу потребуватиме не одного року, але, принаймні, тепер є впевненість у тому, що міська влада не викидатиме гроші громади «на вітер» й колектив підприємства нарешті зможе нормально працювати та надавати мешканцям якісні послуги».

Окрім того, міський голова наголосив на тому, що, окрім погашення боргів, необхідною умовою виведення комунального підприємства з кризи є оновлення матеріально-технічної бази КМКП та закупівля нового обладнання, що дозволить зменшити витрати підприємства.

Йшлося під час наради й про те, що для збереження якісного кадрового потенціалу КМКП та залучення до роботи фахівців, необхідно підвищувати заробітну плату на підприємстві. А це, за словами присутніх, в свою чергу призведе до необхідності перегляду існуючих тарифів в сторону збільшення. Адже заробітна плата працівників КМКП є однією із складових тарифу. Відтак, підвищення зарплати працівників призведе й до підвищення тарифів для населення, або ж, у разі залишення тарифів на старому рівні, до накопичення підприємством нових боргів.

За результатами зустрічі було доручено керівництву КМКП в стислі терміни розробити та погодити з кредитором та міською радою Програму фінансового оздоровлення підприємства, графіки, терміни та суми погашення боргів. Окрім того, розпорядженням міського голови буде створено робочу групу, члени якої долучаться до розробки ефективних шляхів виводу КМКП з кризи та подальшого формування варіантів розвитку та фінансового оздоровлення підприємства.

Наразі триває процес подання кандидатур до складу робочої групи від усіх зацікавлених сторін. Проведення першого засідання робочої групи, до складу якої увійдуть представники міської влади, комунального підприємства та РАЕС, попередньо заплановано на середу, 16 серпня 2017 року.