Для перевезення школярів продали неякісний автобус

Талановиті та обдаровані вараські школярі з року в рік вражають своїми успішними виступами на різноманітних обласних та всеукраїнських олімпіадах. Аби зробити поїздки та екскурсії учнів та їхніх педагогів за межі міста більш зручними та комфортними, міська рада в квітні 2017 року прийняла рішення виділити управлінню освіти на закупівлю власного транспортного засобу 1 мільйон 500 тисяч гривень.

21 квітня головою тендерного комітету управління освіти було оголошено процедуру закупівлі на платформі PROZORRO, яка успішно завершилася 12 червня. Переможцем стало приватне підприємство «ВТК «Дельфін»» з міста Нетішин.

Однак, не встигли освітяни порадіти новому автобусу, як у процесі введення його в експлуатацію було виявлено суттєві технічні недоліки. Невідповідність технічних характеристик придбаного автобусу тендерній документації підтвердилася й матеріалами проведених незалежних перевірок, що підтверджується відповідними актами.

Управління освіти одразу ж звернулося до приватного підприємства з вимогою замінити неякісний автобус на автобус належної якості, а у разі неможливості заміни - повернути отримані кошти. Однак, оскільки підприємство «ВТК Дельфін» не виявило бажання виконувати взяті на себе зобов'язання, 9 серпня начальник управління освіти Олена Корень звернулася до прокуратури із проханням виступити на захист порушених прав та інтересів держави.

Тож тепер підприємство, яке, вочевидь, не побачило нічого страшного у тому, аби продати для перевезення дітей неякісний автобус, пояснюватиме свою позицію у суді. А дотримання вимог чинного законодавства при закупівлі транспортних засобів та раціональність використання управлінням освіти бюджетних коштів перевірить спеціальна комісія, створена за розпорядженням міського голови Сергія Анощенка.