Відбулась нарада з питань погашення заборгованості комунальних підприємств

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський провів 30 серпня робочу нараду з питань погашення заборгованості комунальних підприємств за відпущену АЕС теплову енергію та надані послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. У нараді взяли участь генеральні директори чотирьох АЕС Компанії, голови міст-супутників АЕС – Вараша, Южноукраїнська та Нетішина, перший заступник голови м. Енергодар, а також представники комунальних підприємств та юридичних управлінь міських рад Енергодара та Южноукраїнська.

Про загальний стан розрахунків комунальних підприємств перед ВП АЕС доповів директор з економічних питань НАЕК «Енергоатом» Микола Рачин. Він зазначив, що станом на початок третього кварталу 2017 року фактична заборгованість за товарну продукцію становить понад 266 млн гривень, з яких 209 млн гривень – борг за теплову енергію.

Президент Енергоатома Юрій Недашковський наголосив, що питання вирішення проблем із заборгованістю комунальних підприємств міст-супутників повинно вирішуватися спільними зусиллями як Енергоатома, так і мерів міст та депутатів міських рад.

«Необхідно глобально вирішити як саме комунальні підприємства зможуть повністю забезпечувати поточні платежі та виплачувати за графіком розстрочку. В будь-якому випадку це залежить від двох чинників: обґрунтованісті тарифів та рівня розрахунків за спожиту теплоенергію», - зазначив президент Енергоатома Юрій Недашковський. У свою чергу мери міст-супутників висловили готовність підтримувати НАЕК «Енергоатом» в питаннях встановлення тарифів та затвердження інвестиційних питань. «Був діалог з відповідними структурами в обласній державній адміністрації, і я зі свого боку хотів би врахувати всі сторони таким чином, щоб не обмежувалися інтереси генерації. Щоб були враховані не тільки інтереси населення, а й собівартість та збитковість виробництва енергії», - сказав мер Южноукраїнська Віктор Пароконний.

На завершення наради президент Енергоатома висловив сподівання, що досягнуті домовленості не залишаться на папері, а будуть підкріплені реальними справами, і підготовка опалювального сезону не буде зірвана комунальними підприємствами міст-супутників. 

 

Джерело: energoatom.kiev.ua