Рятувальники навчали, як діяти у разі аварії на РАЕС

7 вересня співробітники Головного управління ДСНС у Рівненській області організували проведення навчального семінару щодо порядку дій населення в разі виникнення радіаційної аварії на ВП «Рівненська атомна електростанція». Захід відбувся у селі Заболоття Володимирецького району, яке найближче розташоване до РАЕС та у разі виникнення катастрофи підлягає негайній евакуації.

Участь у семінарі взяли представники Сарненського, Костопільського, Володимирецького районів та міста Вараш, чиї території знаходяться в 30-ти кілометровій зоні спостереження Рівненської атомної електростанції.

Зокрема, заступники керівників і посадові особи з питань цивільного захисту органів місцевої влади, очільники комісій з питань евакуації підприємств, установ і організацій, начальники збірних і проміжних пунктів евакуації населення, керівники та співробітники підрозділів ГУ ДСНС, місцеве населення та інші.

Відкриваючи семінар, заступник начальника ГУ ДСНС у Рівненській області полковник служби цивільного захисту Олександр Мохрик наголосив присутнім, що у разі аварії на ВП «Рівненська АЕС» з викидом радіоактивних речовин в зону забруднення можуть потрапити місто Вараш та 62 населених пункта Володимирецького, Костопільського та Сарненського районів із загальною чисельністю населення понад 100 тисяч осіб.

«Також в зону забруднення попадає відрізок автошляху Київ – Ковель довжиною близько 50 км та до 55 км залізниці на ділянці Сарни – Вараш. Матеріальні збитки від такої аварії оцінюватимуться у сотні мільйонів гривень, не кажучи вже про шкоду для здоров’я людей та екологічні проблеми на десятки років. Тому навчання населення порядку дій у разі радіаційної загрози у рівненських рятувальників стоїть на першому місці», - відмітив полковник Олександр Мохрик.

Далі перед учасниками семінару виступив представник Рівненської АЕС, який розповів характеристику атомної електростанції, заходи безпеки під час її експлуатації та порядок оповіщення органів влади у випадку радіаційної аварії. З алгоритмом дій населення в разі радіаційної аварії на РАЕС відповідно до рівнів небезпеки присутніх детально ознайомив заступник начальника управління організації реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС полковник служби цивільного захисту Іван Жакун. Доповідач також пояснив, що слід робити за сигналом «Увага всім!» та порядок укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту. В ході семінару також виступили представники управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту облдержадміністрації, обласного управління охорони здоров’я та навчально-методичного центру цивільного захисту і безпеки життєдіяльності.

Фахівці ознайомили присутніх з нормативно-правовим забезпеченням, методикою планування організаційних заходів з оповіщення та евакуації населення, порядком здійснення невідкладних заходів йодної профілактики серед громадян у разі виникнення радіаційної аварії, організацією роботи збірних і проміжних пунктів евакуації тощо. Для закріплення отриманих знань співробітники ГУ ДСНС продемонстрували учасникам зборів навчальні фільми та вручили методичну документацію, пам’ятки та інструкції щодо порядку дій в разі радіаційної аварії на РАЕС.

По завершенню теоретичної частини всі присутні стали свідками практичного відпрацювання дій працівників Заболоттівської сільської ради по розгортанню та роботі збірного евакуаційного пункту населення. Підбиваючи підсумки семінару, заступник начальника ГУ ДСНС у Рівненській області Олександр Мохрик наголосив:«Вже 20 вересня в селі Межиріччя на Острожчині наше управління проведе аналогічний семінар для керівників і посадовців органів влади, підприємств, установ і організацій та населення Острозького, Здолбунівського і Гощанського районів Рівненської області, що знаходяться в 30-ти кілометровій зоні спостереження Хмельницької атомної електростанції. Ми докладаємо максимум зусиль, щоб у разі надзвичайної ситуації на АЕС органи місцевої влади і самоврядування вчасно та професійно виконали свої обов’язки, а наші громадяни чітко знали основні правила евакуації та заходи безпеки у разі радіаційної загрози».

За матеріалами прес-служби ГУ ДСНС України у Рівненській області