Делегація з Вараша відвідала семінар «Діяти, а не чекати. Медична реформа: досвід регіонів»

3 жовтня 2017 року міський голова Сергій Анощенко спільно із представниками виконавчого комітету Вараської міської ради та командою лікарів ДЗ СМСЧ №3 МОЗ України побували у м.Києві на семінарі «Діяти, а не чекати. Медична реформа: досвід регіонів». Захід проведено громадською організацією «Клуб мерів» за участю провідних лікарів країни, експертів ВООЗ та представників компаній, які розробляють новітні технології у медицині.

Вкрай важливо, що семінар відвідав заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, який детально висвітлив питання реформування медичної галузі в регіонах та надав відповіді на проблемні питання. Павло Ковтонюк зазначив, що в рамках проведення медичної реформи відбудеться поступове переформатування медичної галузі із плануванням оптимальних шляхів вирішення проблемних питань.

За прогнозними показниками переведення системи охорони здоров’я на страхову модель розпочнеться вже у 2018 році і триватиме два-три роки. Трансформація стартує з запуску сімейної медицини європейського зразка на базі існуючої системи охорони здоров’я. Контроль за дотриманням умов договорів про медичне обслуговування населення здійснюватиме новий центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом — Національна служба здоров'я України. Разом з тим, відбудеться налагодження роботи госпітальних округів в межах наявної мережі медичних закладів. При цьому закриття медичних закладів не планується.

Міський голова Сергій Анощенко звернувся до Павла Ковтонюка з питанням забезпечення функціонування медико-санітарних частин у містах-супутниках АЕС. За результатами конструктивного діалогу з даного питання заступник Міністра охорони здоров’я ініціював проведення наради за участю представників Міністерства охорони здоров’я та міст-супутників АЕС.

Дуже активними темами для обговорення стали питання впровадження інформаційних технологій у роботу медзакладів та розвиток сімейної медицини. Досвідом ділились лікарі, експерти ВООЗ та представники компаній, які розробляють новітні технології в медицині. Присутніх зацікавила зручна валіза сімейного лікаря в якій є всі необхідні інструменти для діагностики та лікування пацієнта. Окрім цього, відбулися презентації новітніх технологій в медицині – інструменти для забору аналізу, кардіографи, ренгенапарати, томографи та інша техніка.

Також делегація міста Вараш відвідала Міжнародну медичну виставку «Охорона здоров’я 2017».