Засідання міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/ СНІДу

06 жовтня 2017 року у виконавчому комітеті Вараської міської ради відбулося засідання міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/ СНІДу, робота якої спрямована на узгодження діяльності місцевих органів виконавчої влади, підприємств, відповідних міжнародних, громадських та релігійних організацій для ефективної реалізації в місті проектів з протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/ СНІДу.

На виконання протокольних доручень засідання міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/ СНІДу від 19.09.2016 управлінням освіти завершено монтаж системи відеоспостереження в навчальних закладах міста. За рахунок коштів міського бюджету в школах міста і гімназії встановлено систему відеоспостереження, що дозволяє створити більш безпечні умови перебування дітей в школах. Відеонагляд проводиться по периметру шкільної будівлі, на вході до закладу, контролюється фойє, роздягальня, їдальня та коридори на поверхах. На сьогоднішній день застосування відеоспостереження в загальноосвітніх закладах міста вже дозволило запобігти ряду правопорушень.

За даними управління освіти, адміністрації шкіл та представники батьківських комітетів схвалюють запровадження міською владою системи відеоспостереження, оскільки вона допомагає попереджувати негативні процеси в закладах освіти.

В ході засідання  координаційної ради заслухано інформацію ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» щодо ситуації в місті по захворюваності на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД. Так, за дев’ять місяців 2017 року в місті взято на облік 8 осіб з активною формою туберкульозу, всього на обліку на 01.10.2017 перебуває 25 хворих з активною формою туберкульозу. Проведення основної лікувальної терапії хворих на туберкульоз забезпечується за рахунок міжнародного Глобального фонду.

З метою раннього виявлення туберкульозу за дев’ять місяців 2017 року обстежено флюорографічно та ренгенографічно 16 744 осіб та виявлено 1 хворого. Слід зазначити, що для проведення флюорографічного обстеження немає необхідності йти на прийом до лікаря, а бажаючим обстежитися мешканцям міста треба звернутися у 110 кабінет поліклініки ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України.

Щодо захворюваності на  ВІЛ – інфекцію/СНІД, то станом на 01.10.2017 знаходиться на обліку 84 мешканці міста із захворюванням на  ВІЛ – інфекцію/СНІД. За дев’ять місяців 2017 року по місту обстежено на ВІЛ – інфекцію/СНІД  1032 особи, з них ВІЛ позитивним виявилися 8 осіб.

В кабінеті 207 поліклініки ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» функціонує кабінет «Довіра», де проводиться консультування, тестування на ВІЛ-інфекцію та організовується надання безкоштовної комплексної медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ, із дотримання умов конфіденційності персональних даних. Особи із захворюванням на  ВІЛ – інфекцію/СНІД направляються на лікування в Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом м.Рівне.

В ході обговорення проблемних питань, для вжиття заходів по зниженню рівня захворюваності і смертності від туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, з метою надання якісних і доступних послуг з профілактики, діагностики, лікування цих захворювань, членами координаційної ради опрацьовано та погоджено проект міських програм на 2018 рік по протидії захворюванню на туберкульоз та ВІЛ – інфекцію/ СНІД.