Василь Яніцький: «Чергові 5 мільйонів гривень – для людей”

Усю проблематику 155-го виборчого округу зумів донести до центральних органів влади народний депутат України Василь Яніцький. І не просто доніс, а переконливо доводить, що північ Рівненщини потребує особливої уваги з боку держави, оскільки ці території постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та тут висока народжуваність, що тягне за собою необхідність забезпечення життєдіяльності громад. Завдяки його наполегливості й принциповості, в округ почали надходити державні кошти на соціально-економічний розвиток.

Спільно з районними радами, керівниками районів та міста Вараша, визначено пріоритетні завдання. Саме на їх вирішення й спрямовуються кошти. Лише з початку 2017 року в округ уже надійшло 15 мільйонів гривень з депутатського фонду Василя Яніцького через цільові державні субвенції. Через десятки років повного застою, один за одним відновлюються об’єкти інфраструктури краю.

На початку своєї депутатської діяльності Василь Петрович стикнувся з цікавим і дуже показовим фактом: маючи безліч шкіл, дитячих садочків, ФАПів, лікарень бібліотек, клубів, будинків культури, музичних, спортивних шкіл, стадіонів, доріг, які потребують негайного ремонту чи будівництва нових, місцева влада не мала проектно-кошторисної документації на ці об’єкти. Без них було неможливо щось «вибивати» в Києві. Керівники районів та сільські голови пояснювали таку ситуацію тим, що мали негативний досвід, коли, затративши чималі кошти на виготовлення проектів, вони залишалися поза увагою обласної та центральної влади, отож, гроші громади були викинуті на вітер. Ситуація змінилася, коли у Верховну Раду люди обрали Василя Яніцького. У пришвидшеному темпі, один за одним почали виготовляти чи поновлювати проекти. Василь Петрович домагався виділення на ці проекти бюджетних коштів.

Зараз ми стикнулися із протилежним явищем. Зрозумівши, що Василь Яніцький настільки ефективно лобіює інтереси поліщуків, майже кожна сільрада виготовила проектно-кошторисну документацію на свої об’єкти. Цих об’єктів – безліч, оскільки за роки незалежності державні кошти не доходили до такої глибинки, а Василь Петрович – перший із депутатів, що довів протилежне. І маємо нині ситуацію, коли представники сільських громад публічно, зокрема, в коментарях на сторінці народного депутата у Фейсбуці, висловлюють незадоволення, що їхні школи, стадіони, дитячі садочки ще не отримали фінансування.

"Люди навіть вдаються до крайніх заходів, щоб привернути увагу саме до проблем своїх сіл – перекривають міжнародні траси, не пускають дітей до школи, зриваючи навчальний процес. «Нам уже вдалося реалізувати багато проектів по покращенню інфраструктури краю, - каже Василь Яніцький. – І ми впевнено рухаємося далі. Але одночасно зробити усе – неможливо. Ми розпочали будівництво ряду об’єктів з кошторисом у десятки мільйонів гривень. Вони важливі для громад міст та районів, як наприклад, школи, районні лікарні чи стадіони. Залишилося ще багато сіл, куди не вдалося поки-що привести кошти. Треба розуміти також, що ситуація в країні нині не найкраща. І наш округ – не єдиний в державі. Але я продовжую працювати в цьому напрямку - ми знову отримали кошти. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 року № 689, в округ знову спрямовується 5 млн гривень".

Нагадаю, що у травні 2017 року, за клопотанням народного депутата, з його депутатського фонду вже надійшло в округ 5 мільйонів гривень, з яких у Вараш спрямовано 507,3 тис. - на капітальний ремонт (заміна вікон та дверей) Кузнецовської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 та капітальний ремонт покрівлі ДНЗ № 12. Наприкінці липня цього року округ отримав ще 10 мільйонів гривень. У Вараш кошти цього разу надійшли на: будівництво спортивного майданчика для міні-футболу – 700 тис. грн.; капітальний ремонт(заміна вікон і дверей) Вараської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 – 354,093 тис. грн.; капітальний ремонт будинку на вул.. Перемоги, 5 – 50 тис. грн.

Згідно Постанови Кабміну № 689, Вараш незабаром отримає 734,481тис. грн. на капітальний ремонт (заміна вікон та дверей) ДНЗ (ясла-садок) № 11. Отож, ми впевнено рухаємося вперед. Щось із об’єктів уже завершено, на інших – виконуються роботи. Наступні кошти з фонду народного депутата України Василя Яніцького вирішать інші гострі проблеми міста.

Оксана СЛОБОДЗЯН