День української писемності та мови

О, рідна мова, світанкове диво!

В тобі чарівність, щастя, шум лісів,

Ти ніжна, світла, трепетна, красива,

Найбільше диво в світі серед див.

Бо ж мовою все можна розказати,

Минувшину і пройдені путі,

І почуття найвищі передати,

І радощі, й жалі усі в житті.

На всі події, є слова у мові,

На всі предмети, дії і думки.

І ці слова чарівні, пречудові

Душі ліричній, мабуть, завдяки

Тих українців, що її творили,

Що захищали дім свій і поля.

 

Що мріяли, кохали і любили

І їх почула матінка-земля.

Тому і мова стала промениста,

Чарівна, ніжна і ясна.

І трепетна, співоча, чиста-чиста,

Казкова, мила, як сама весна.

День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

9 листопада о 15:00 у центрі дозвілля відбувся тематичний захід з нагоди Дня української писемності та мови. В залі були присутні вчителі української мови та історії, члени міського Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, члени мистецьких та літературних об’єднань та працівники культури міста.

До вітального слова долучилися директор центру дозвілля Микола Ковбасюк, член міського Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Людмила Грекова, депутат міської ради  Степан Жданюк.

Найбільшу увагу привернув виступ українського письменника, художника, дослідника української міфології, автора понад двох десятків літературно-художніх творів, монографій, словників та інших видань з історії та культури України, її міфології, великої кількості живописних та графічних творів, члена Національної спілки журналістів, Національної спілки краєзнавців та Національної спілки художників України – Валерія Войтовича, який презентував глядачам свої книги та картини. На протязі заходу вірші декламували Анастасія Гіль та Ангеліна Пашко.

Дані експонати будуть доступні для огляду всіх бажаючих протягом листопада місяця з понеділка по п’ятницю з 12:00 до 18:00 у центрі дозвілля.