Бюджет на 2018 рік не прийнято

Замість того, аби зосередитись на вирішенні міських проблем, частина народних обранців Вараша, схоже, зосередила усі свої зусилля лише на тому, аби будь-яким шляхом захопити владу в місті.

15 грудня 2017 року пройшла 20 сесія Вараської міської ради, під час якої депутати розглянули проект рішення «Про дострокове припинення повноважень Вараського міського голови С.Анощенко». Не зважаючи на те, що для прийняття даного рішення депутатам не вистачило голосів, вже 18 грудня 2017 року у Вараській міській раді відбулася спроба захоплення влади секретарем ради Іриною Шумрою та частиною депутатського корпусу.

Після провалу й цієї ініціативи, частина депутатів просто перестали приходити на сесії міської ради.

Так, 20 грудня 2017 року повинна була відбутися чи не найважливіша за увесь рік сесія Вараської міської ради, під час якої мали уточнити бюджет міста на 2017 рік та затвердити бюджет міста на 2018 рік. Однак, частина депутатів на сесію просто не прийшли, як не прийшли й на сесію, повторно скликану на 22 грудня 2017 року.

Відповідно до законодавства України, місцеві бюджети на 2018-й рік мають бути затверджені у встановлений Бюджетним кодексом строк – до 25 грудня. У разі, якщо район, місто, село чи громада запізниться з ухваленням кошторису, ця територія буде змушена жити за однією дванадцятою частиною від бюджету минулого року. Через це не матиме можливості вчасно провести тендери на капітальні проекти та розпочати будівництво і реконструкцію соціально важливих об’єктів. Не йтиметься й ані про підняття зарплат бюджетникам міста, ані про додаткові видатки на медицину та соціальну сферу.

Натомість вже 27 грудня секретар ради Ірина Шумра спільно з Олександром Мензулом, Анатолієм Рожком, Катериною Конопелько, Наталією Петрович, Сергієм Присяжнюком, Анатолієм Кречиком, Степаном Жданюком, Ігорем Куцом, Сергієм Денегою, Оленою Чумак, Павлом Паном, Будь Ксенією вирішили самотужки провести свою власну «сесію». Розглядати збиралися бюджетні питання та проект рішення щодо внесення змін до складу депутатських комісій.

Однак, вранці до сесійної зали прийшли не лише депутати, а й чимало небайдужих мешканців міста, активістів та учасників АТО. Люди вимагали припинити незаконне зібрання та не узурпувати владу в місті.

Народним обранцям зачитали звернення від мешканців міста:

«Депутати Вараша знехтували довірою та думкою громади, тож ваше депутатство є не дійсним, бо порушені закони, згідно яких ви можете представляти громаду і виконувати її волю. Ви порушили КОНСТИТУЦІЮ УКРАЇНИ, де чітко зазначено, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Ніхто не може узурпувати.

Ви, «шановні депутати», взяли на себе відповідальність забирати повноваження чинного міського голови, вирвавши з закону про місцеве самоврядування ст.79, два слова, знехтувавши значення цієї статті в цілому, де чітко прописано, що:

«1. Повноваження сільського, селищного, міського голови, вважаються достроково припиненими у разі: його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови; припинення його громадянства; набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; відкликання з посади за народною ініціативою; визнання його судом недієздатним; його смерті.

2. Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень. Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути достроково припинені також у випадку, передбаченому Законом України «Про військово-цивільні адміністрації».

Чим ви керувалися???

І найважливішим фактом є те, що в подібний шахрайський спосіб ви вже діяли… ГРОМАДА міста не відступила від свого вибору, згідно КОНСТИТУЦІЇ, згідно ПРАВ ЛЮДИНИ, та вдруге віддала свій голос на законних виборах – за Анощенка Сергія Івановича. Це для вас повинен бути беззаперечний аргумент.

Громада міста побачила, для чого була потрібна узурпація влади в місті – для розграбування майна громади та морального зґвалтування громади. За це також винні понесуть відповідальність – це лише справа часу. Отже, ви порушили ряд статтей Закону України про місцеве самоврядування. Ви порушили Основний закон України – це КОНСТИТУЦІЮ, яка була прийнята Верховною Радою України від імені Українського народу - громадян України всіх національностей, виражаючи суверенну волю народу, спираючись на багатовікову історію українського державотворення і на основі здійсненого українською нацією, усім Українським народом права на самовизначення, дбаючи про забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя, піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України, прагнучи розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу.

І, головне, усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями, керуючись Актом проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, схваленим 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням - громада вам цього не пробачить і буде вимагати відповідальності, а наразі вимагаємо припинити свої незаконні дії, направлені на дискредитацію діючого законно обраного народом МІСЬКОГО ГОЛОВИ!».

Звернення від громади міста:

 

Втім, звертати увагу на думку людей, схоже, не збиралися ані секретар ради Шумра, ані її поплічники. Спроби перекрити лунаючі на адресу депутатів вигуки «Ганьба» виконанням Гімну України виявилися марними.

Суперечки та штовханина в залі ставали все емоційнішими, тож депутати стали залишати залу засідань.

Після обіду та перепочинку секретар ради під пильним наглядом правоохоронців не лише міста, а й області, яких цього дня до Вараша прибуло аж п'ять екіпажів, намагалася повторити незаконну спробу зібрати сесію.

Однак, все ще присутні в приміщенні виконавчого комітету мешканці міста, активісти та учасники АТО знову цьому завадили. Під вигуки «Ганьба!» депутати намагалися зачитувати проекти рішення, котрі розглядали, однак, усі спроби хоч щось почути в галасі були марними.

«Секретар ради хоче без виборів якнайшвидше сісти в крісло міського голови. Це бажання у неї настільки сильне, що знехтувавши законодавством та життям міста, вона і купка її прибічників, зірвали бюджетний процес. Що заважало прийняти бюджет міста на 2018 рік, вирішити всі нагальні питання мешканців, і вже тоді займатися питанням припинення повноважень міського голови? Це турбота про громаду? Ні, це турбота лише про власні інтереси та амбіції, - наголосив міський голова Сергій Анощенко. – Не зважаючи на всі спроби захопити владу та дестабілізувати життя міста – всі управління та відділи виконавчого комітету працюють в штатному режимі. Я не дозволю робити мешканців міста заручниками політичних ігор купки депутатів».

Найближчим часом міським головою Сергієм Анощенком буде повторно скликано 21 сесію Вараської міської ради. У порядку денному значитимуться лише два питання: «Про бюджет міста на 2018 рік» та проект рішення щодо об'єднання громад Вараша та Заболоття.

Якщо вараським депутатам вистачить сміливості проголосувати за об'єднання громад - через декілька місяців мешканці міста на позачергових виборах своїми голосами зможуть поставити крапку в політичних іграх вараських депутатів.