Відбулося чергове засідання міської координаційної ради

У виконавчому комітеті Вараської міської ради відбулося чергове засідання міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/ СНІДу, робота якої спрямована на узгодження діяльності місцевих органів виконавчої влади, підприємств, відповідних міжнародних, громадських та релігійних організацій для ефективної реалізації в місті проектів з протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/ СНІДу.

В ході засідання координаційної ради заслухано інформацію ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» щодо ситуації в місті по захворюваності на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД. Так, за 2017 рік в місті взято на облік 10 осіб з активною формою туберкульозу, всього на обліку на 01.01.2018 перебуває 16 хворих з активною формою туберкульозу.

Завдяки закупівлі за кошти бюджету міста Вараш туберкуліну для постановки діагностичної проби Манту та вакцини БЦЖ у місті проведено профілактику і ранню діагностику туберкульозу в дітей і підлітків, що є одним із пріоритетних завдань протидії туберкульозу. У 2017 році проведено вакцинацію БЦЖ 263 новонародженим, 210 шкірних проб Манту дітям від 0-3 років, 846 шкірних проб Манту дітям від 4-14 років.

Крім того, з метою раннього виявлення туберкульозу за 2017 рік обстежено флюорографічно та ренгенографічно 20 758 осіб та виявлено 2 хворих. Слід зазначити, що для проведення флюорографічного обстеження мешканцям міста треба звернутися у 110 кабінет поліклініки ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України. Проведення основної лікувальної терапії хворих на туберкульоз забезпечується за рахунок міжнародного Глобального фонду.

Щодо захворюваності на ВІЛ – інфекцію/СНІД, то станом на 01.01.2018 на обліку знаходиться 86 мешканців міста із захворюванням на ВІЛ – інфекцію/СНІД. За 2017 рік по місту обстежено на ВІЛ – інфекцію/СНІД 2728 осіб, з них ВІЛ позитивним виявилися 9 осіб.

В кабінеті 207 поліклініки ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» функціонує кабінет «Довіра», де проводиться консультування, тестування на ВІЛ-інфекцію та організовується надання безкоштовної комплексної медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ, із дотримання умов конфіденційності персональних даних. Особи із захворюванням на ВІЛ – інфекцію/СНІД направляються на лікування в Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом м.Рівне. З метою надання якісних і доступних послуг з профілактики, діагностики, лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, членами координаційної ради погоджено проект міських програм на 2018 рік по протидії захворюванню на туберкульоз та ВІЛ – інфекцію/ СНІД та план роботи координаційної ради на 2018 рік. Крім того, представники ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» поінформували присутніх про ситуацію в місті щодо захворювання на кір. Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. За даними МОЗ за 11 місяців 2017 року в Україні, зареєстровано 3 382 випадки захворювання на кір, зареєстровані 102 спалахи кору у 16 регіонах.

У 2017 році зареєстровані 5 летальних випадків від кору в Одеській області. Кір легко передається від людини до людини, поширюється при кашлі, тісних особистих контактах. Вірус залишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Спочатку хворий відчуває ознаки звичайної застуди: нежить, температуру, кашель, приблизно через тиждень з’являється висип (спочатку на голові, далі – на верхній та нижній частинах тулуба). Серед ускладнень, які викликає кір, – ураження нервової системи (енцефаліт), пневмонія, отит, втрата зору.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку в світі 30-34 мільйони дітей хворіють на кір, понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень.

За інформацією начальника ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» Олександра Коцюбинського, на сьоднішній день в місті Вараш не зафіксовано випадків захворювання на кір. Найдієвіший спосіб вберегтися від цієї хвороби – вакцинація, що дає високу ефективність у запобіганні випадків інфікування і знижує показники летальних випадків при несприятливому перебігу кору.

У місті Вараш близько 80% дітей від 1-7 років отримали щеплення від кору. На жаль у місті є батьки, що відмовляються проводити щеплення дітям, тим самим створюючи загрозу здоров’ю як власних дітей, так і тим дітям, що перебувають з ними в контакті відвідуючи дитячі садочки і школи.

ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» звертає увагу мешканців міста щодо необхідності врахувати ризики при відмові проводити щеплення від кору, так як це інфекційне захворювання призводить до розвитку смертельно небезпечних патологій енцефаліту і менінгіту. При кору пригнічується імунітет, часто приєднується бактеріальна інфекція, розвиваються хвороби ЛОР-органів.

За дослідними даними ВООЗ щеплення від кору – захист людини від небезпечної хвороби, а попередження хвороби та її ускладнень в дитячому віці гарантує спокій батьків і здоров’я дитини на все життя. Дітям міста Вараш проводяться щеплення від кору в ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» згідно вікового графіку безкоштовно, вакцина (країна виробництва Бельгія) є наявності в достатній кількості.

Отримати більш детальну інформацію можна за телефоном 2-11-03, 067-36-17-121.