Міський голова Вараша зустрівся з очільниками Рівненщини

15 грудня 2017 року відбулася 20 сесія Вараської міської ради, під час якої депутати розглянули проект рішення «Про дострокове припинення повноважень Вараського міського голови С.Анощенко».

Не зважаючи на те, що для прийняття даного рішення депутатам не вистачило голосів, вже 18 грудня 2017 року у Вараській міській раді відбулася спроба захоплення влади секретарем ради Іриною Шумрою та частиною депутатського корпусу.

Після провалу цієї ініціативи, частина депутатів просто перестала приходити на сесії міської ради, скликані міським головою. Натомість стали збирати свої таємні «сесії» під головуванням секретаря ради Ірини Шумри. Забезпечувати «правопорядок» під час цих зборів, членам ГО «Муніципальна Варта» допомагали кілька десятків поліцейських Вараша, Володимирця та Рівного. Мешканцям міста вхід на ці «сесії» обмежили, пропускаючи до приміщення сесійної зали лише «потрібних» людей. Усім іншим мешканцям міста «рекомендували» в цей час не заходити до приміщення ради.

5 лютого 2018 міський голова Сергій Анощенко разом з активістами Вараша зустрівся з головою Рівненської облдержадміністрації Олексієм Муляренком та головою Рівненської обласної ради Миколою Драганчуком.

«Від початку усіх цих подій минуло майже два місяці, - зазначив під час зустрічі міський голова Сергій Анощенко. – Мною було направлено до правоохоронних органів безліч звернень та заяв, однак, на них досі немає жодної реакції, як немає і жодного результату розслідування. Тим часом, секретар ради Ірина Шумра, зареєструвавши за допомогою підробленої печатки міської ради себе керівником Вараської міської ради, видає «розпорядження» міського голови, а купка депутатів таємно від громади приймає якісь «рішення» на зборах, які охороняють озброєні люди та рівненська поліція… У якій правовій державі таке можливо?»

Олексій Муляренко на запитання присутніх, хто нині у Вараші міський голова, чіткої та прямої відповіді так і не зміг надати: «Питання – спірне, нехай в ньому розбираються правоохоронні органи. Ми не маємо права втручатися в роботу органів місцевого самоврядування».

Більш конструктивним був виступ голови Рівненської обласної ради Миколи Драганчука: «Вкрай складну ситуацію, яка нині склалася у Вараші, необхідно негайно вирішувати. Тільки суд може розібратися і поставити крапку в цій історії. Але депутати не хочуть, а Сергій Іванович не може звернутися до суду. Що, власне, повинен оскаржувати міський голова, якщо рішення про припинення повноважень не було прийнято?».

Результатом зустрічі стало прийняття рішення щодо створення робочої групи, яка вивчить ситуацію, що нині склалася у Вараші. Після цього мешканці Вараша прийшли на особистий прийом до керівника регіональної прокуратури Богдана Подубинського, аби просити вплинути на ситуацію, що склалася у Вараській міській раді, де нині вчиняються протиправні дії, а також вжити заходів з метою забезпечення об’єктивного розслідування кримінального провадження, що розслідується слідчими поліції. Прокурор області пообіцяв витребувати з органів поліції та заслухати на оперативній нараді стан досудового розслідування кримінального провадження, що розслідується за фактом підроблення документів та печатки Вараської міської ради.

Як зазначили у прес-службі прокуратури Рівненської області, після ретельного вивчення матеріалів кримінального провадження прокуратурою Рівненської області будуть прийняті законні та обґрунтовані рішення у межах повноважень.