Звернення тзп міського голови Ірини Шумри до 204-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім’я і у нашого народу — Тарас Шевченко. Немає в Україні поета, який був би йому подібний.   

Вірші Кобзаря завжди на слуху. Вони підтримували українців під час багатьох війн, бідування, під час пошестей і голоду. Вони ставали наче добрими порадниками у скруті, бо написані з великою щирістю. Багато з них стали піснями, які важко відрізнити від народних пісень.  

Як писав Іван Франко, «найкращий, найцінніший дар доля дала йому аж по смерті — невмирущу славу і вічно нову насолоду, яку дають його твори мільйонам людських сердець». Сподіваюся, що й надалі ми будемо продовжувати гідно нести скарби слова пророчого Тараса Шевченка, що йдуть від покоління до покоління ось уже більше 200 років поспіль.

Будемо  справжніми патріотами з почуттям високої гідності й честі, найкращими синами та доньками України, як і заповідав Великий Кобзар. Бажаю усім завжди любити свою Батьківщину, як безмежно її любив усе життя Тарас Шевченко, гордитися тим, що ми – українці,  ми – продовжувачі великої справи Кобзаря – розбудови  держави «великої, вольної, нової». 

 

З повагою, тзп міського голови І.Шумра