Депутати не проголосували за зниження тарифів

3 квітня 2019 року, з четвертої спроби, депутатів Вараша таки вдалося зібрати на сесію. У порядку денному засідання значилося понад 70 питань, серед яких були все ті ж важливі для громади міста проекти рішень щодо зменшення тарифів населенню, встановлення надбавок до окладів освітянам, виділення коштів на медицину, ремонт доріг, шкіл та ліфтів.

 

Однак, ледве встигнувши відкрити засідання сесії, депутати, замість конструктивної роботи на користь громади міста, одразу перейшли до сварок та суперечок.

Першим «каменем спотикання» стала відсутність у залі голови міської виборчої комісії. Ольга Дуб, яку вже неодноразово запрошували на сесію для оголошення нових депутатів, наступних за черговістю замість тих, що вибули зі складу ради – вже вчетверте до сесійної зали просто не приходить. Через такі її дії, Марія Левченко, Юрій Рабий та Олександр Журба досі не набули своїх депутатських повноважень і не можуть голосувати на сесіях міської ради.

«Я поважаю активну громадську позицію Марії Левченко, Юрія Рабого та Олександра Журби, які стали заручниками ситуації, та ціную їхнє бажання працювати на користь громади міста, але, як міський голова, мушу діяти лише відповідно до чинного законодавства, - зазначив міський голова Сергій Анощенко. –У Законі України «Про статус депутатів місцевих рад» чітко зазначено: «Повноваження депутата місцевої ради, обраного замість того депутата, який вибув, починаються з дня заслуховування на черговому пленарному засіданні відповідної місцевої ради повідомлення територіальної виборчої комісії». Тож поки Ольга Дуб не озвучить на черговій сесії цю інформацію – нових депутатів у Вараській міській раді немає».

Обговоривши ситуацію, що склалася, депутати прийняли конструктивне рішення, яке наразі поклало край суперечкам – звернутися з даного приводу до правоохоронних органів.

«Голова міської виборчої комісії Дуб Ольга Василівна умисно, протиправно і незаконно не виконує свої обов’язки щодо оголошення на сесії міської ради депутатів, наступних за черговістю замість тих, що вибули зі складу ради. Голову комісії чотири рази офіційно запрошували на сесію, однак, вона жодного разу не з’явилася. Просимо внести відповідні відомості до ЄРДР за ст.214 КПК України - перешкоджання депутатській діяльності», - йдеться у зверненні.

Загалом цього дня депутатам вдалося опрацювати 17 питань порядку денного. Зокрема, було внесено зміни до міських цільових програм, прийнято рішення, що стосувалися життєдіяльності Заболоття та дозволено управлінню освіти встановити додаткові надбавки до посадових окладів за складність, напруженість у роботі в розмірі 10% педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти, педагогічним працівникам Будинку дитячої та юнацької творчості, педагогічним працівникам в галузі фізичної культури та спорту Дитячо-юнацької спортивної школи, що фінансуються за рахунок міського бюджету.

Чи не найобговорюванішим цього дня став проект рішення, який стосувався зменшення тарифів населенню.

«Тарифи КМКП, безумовно, є завищеними та необґрунтованими і їх потрібно скасовувати», - зазначив перед початком голосування міський голова Сергій Анощенко та попросив депутатів підтримати цей проект рішення.

Під час обговорення даного питання думки присутніх у залі розійшлися. Зокрема, депутат Степан Жданюк не підтримав думку міського голови та запропонував взагалі виключити цей проект рішення з порядку денного. Як зазначив Степан Іванович, «зниження тарифів людям призведе до погіршення стану справ в КМКП», а усі ті люди, які не мають можливості оплачувати комунальні платежі, вже оформили субсидії. Тож, зазначив народний обранець, усім іншим мешканцям міста, зокрема, й пенсіонерам, цілком по силам й далі оплачувати існуючі комунальні тарифи.

Після тривалого обговорення та подальшого голосування, виявилося, що для того, аби тарифи на комунальні послуги у Вараші зменшилися, не вистачило голосів.

ПІДТРИМАЛИ міського голову Сергія АНОЩЕНКА у його бажанні знизити тарифи лише депутати Юрій БОНДАРЧУК, Руслан ПАВЛУСЬ, Володимир ШАБЛІЙ, Тетяна АНОЩЕНКО, Тетяна ДЕНИСОВА, Микола КОВБАСЮК, Ніна ХВАЛЬКО, Анатолій КРЕЧИК, Оксана НАЗАРЧУК, Анатолій РОЖКО, Наталія БІРУК, Наталія ГРОХОЛЬСЬКА, Сергій ПРИСЯЖНЮК, Тетяна САМОЙЛОВА, Олена ЧУМАК та Олександр ЧЕХ.

 

 

НЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ ЗА ЗМЕНШЕННЯ ТАРИФІВ депутати Вараської міської ради:

-  Євгеній ПАВЛИШИН («БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ»»).

-  Олександр МЕНЗУЛ («БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ»»).

-  Наталія ПЕТРОВИЧ («БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ»»).

-  Анатолій КНІОВЕЦЬ («БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ»»).

-  Дмитро ЮЩУК («БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ»»).

-  Степан ЖДАНЮК («Українська Народна Партія»).

-  Людмила СЕМЕНЮК («Українська Народна Партія»).

-  Сергій ДЕНЕГА («Сила людей»).

-  Ксенія БУДЬ («Сила людей»).

-  Павло ПАН («Сила людей»).

-  Сергій ШАРАПОВ (««Громадський рух «Народний контроль»»).

«На жаль, частина депутатів й надалі не збирається працювати на користь громади міста. Що керує такими діями депутатів, можна лише здогадуватися, але це явно не турбота про громаду, - зазначив міський голова Сергій Анощенко. – Зараз ці люди, які перед виборами наввипередки кричали про честь, совість і справедливість, своїми діями показують усьому місту, що для них важливіше – власні інтереси чи інтереси людей, які їх обирали.

Після розгляду 17 питань порядку денного, у роботі сесії було оголошено перерву. Продовження 33 сесії Вараської міської ради відбудеться наступного тижня.

Результати голосування