Проблеми КМКП - на контролі влади

Проблемне питання щодо блокування рахунків КМКП залишається на постійному контролі міської влади. Складна ситуація, яка виникла внаслідок заблокованої через арешт рахунків роботи комунальних підприємств, зберігається одразу у декількох містах-супутниках атомних електростанцій. За останнє десятиріччя комунальні підприємства цих міст (в першу чергу, внаслідок відсутності рохрахунків по міжтарифній різниці з боку держави) на користь ДП «НАЕК «Енергоатом»» накопичили багатомільйонні борги, з них: місто Кузнецовськ (Вараш) – близько 76 мільйонів гривень, місто Енергодар – близько 100 мільйонів, місто Южноукраїнськ – майже 97 мільйонів гривень (по місту Нетішину витрати щодо вказаних мереж та об'єктів лишились в балансовій приналежності Хмельницької АЕС).

Нагадаємо, що у зв’язку із заборгованістю КМКП перед ВП «Рівненська АЕС» за водопостачання та теплову енергію (яка виникла через несвоєчасне відшкодування державою КМКП різниці у тарифах)  постановою Державної виконавчої служби Кузнецовського міського управління юстиції  14 червня 2016 року було накладено арешт на кошти, які знаходяться на рахунку Кузнецовського міського комунального підприємства (в межах суми 16 мільйонів гривень). 

Владою нашого міста було направлено з даного приводу чимало звернень до вищих органів державної влади (зокрема, до голови Рівненської ОДА Володимира Чугуннікова, голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка, віце-прем'єр міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демидишина, народного депутата Василя Яніцького, прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, голови Асоціації міст України Віталія Кличка, Кабінета Міністрів України та Президента України Петра Порошенка). Днями було направлено ще одне, вже спільне, звернення від Асоціації міських голів міст, де розташовані діючі АЕС України – до міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Носалика з проханням терміново втрутитися у ситуацію та допомогти у вирішенні зазначених проблемних питань.

Окрім того, у Кузнецовській міській раді постійно проводяться наради за участю міського голови, фахівців виконавчого комітету та керівництва КМКП щодо вирішення та стабілізації ситуації, яка склалася на сьогоднішній день у житлово-комунальній сфері міста.  Так, під час чергового  засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося у міській раді вчора, 3 серпня, було розглянуто питання щодо можливості виділення (у разі такої потреби) з резервного фонду міста коштів для закупівлі пального та гіпохлориту міським комунальникам.

 

Відтак, наразі можна говорити про те, що ситуація у КМКП залишається контрольованою і загрози того,  що у найближчі декілька місяців в місті може трапитися комунальний колапс, немає.

 

Ситуацію коментує міський голова Сергій Анощенко (відео від 03.08.16):

Додатки:

Звернення асоціації міських голів міст, де розташовані діючі АЕС України до міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Носалика

Звернення до голови Рівненської ОДА Володимира Чугуннікова

Звернення до голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка

Звернення до віце-прем'єр міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка

Звернення до міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демидишина

Звернення до народного депутата Василя Яніцького

Звернення до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана

Звернення до голови Асоціації міст України Віталія Кличка

Звернення до Кабінета Міністрів України

Звернення до Президента України Петра Порошенка