Ринки у Вараші поки не відкриватимуть

Комісія з питань ТЕБ та НС прийняла рішення поки що утриматися від відновлення роботи ринків у Вараші.

Як наголосили присутні під час засідання медики, постанова головного санітарного лікаря, що стосується відкриття ринків – це рекомендація, а не пряма вказівка чи дозвіл. Крім того, цей документ називає досить жорсткі умови, за яких можливо відновити роботу ринків, тож навряд чи вдасться так організувати роботу ринків у Вараші, щоб виконати всі ті умови, прописані в постанові.

Зокрема, згідно з документом, працювати можуть лише ті ринки, які мають зареєстрованого оператора ринку харчових продуктів. Ще одна умова - дотримування розрахунку «одна людина на 20 квадратних метрів торговельної площі». Покупці повинні триматися на відстані один від одного не менше 1,5 метра, а ринках вихідного дня відстань між місцями торгівлі повинна становити щонайменше 3 метри.

Для контролю за виконанням усіх поставлених обмежень потрібно буде чимало поліцейських, представників контролюючих інстанцій, санітарних служб, а їх у Вараші й так недостатньо, - зазначили члени комісії.

Разом з тим, як повідомили в департаменті економічного розвитку та торгівлі Рівненської ОДА, на Рівненщині посилюють контроль за цінами у супермаркетах – відучора РОДА разом з місцевими управліннями Держпродспоживслужби та статистики фіксує ціни на соціальні товари. Це пов’язано із зростанням роздрібних цін на деякі продукти.

Зокрема, з початку березня вартість гречки зросла більше ніж на 50%. Значне підвищення цін зафіксовано в деяких мережах і на овочі. Наразі під такий моніторинг підпадають й мережі супермаркетів, що працюють у Вараші - «АТБ», «Еко» та «Вопак».

Соціально значущими визначено такі продукти харчування – хліб, макарони, борошно, крупи, м'ясо, ковбаси, молоко, сири, сметана, яйця, масло, олія, цукор, капуста, цибуля, буряк, морква, картопля, сіль. Окрім продуктів харчування, слідкуватимуть за цінами на ліки (антибіотики, жарознижувальні та знеболювальні).