Урядом удвічі збільшено розмір грошової компенсації на харчування дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи

Пунктом 11 статті 30 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” учням середніх загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів освіти, студентів коледжів та технікумів (училищ), розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітям, які отримали інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи, які не харчуються в зазначених навчальних закладах, а також за всі дні, коли вони не відвідували ці заклади, до досягнення повноліття виплачується грошова компенсація у порядку, що визначається Урядом (постанова Кабінету Міністрів України від 08.02.1997 № 155 „Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи”).

Кабінетом Міністрів України 26 квітня цього року внесено зміни до вищезазначеної постанови, в зв’язку з чим вдвічі збільшено розміри компенсації.

З 1 квітня 2017 року  розміри грошової компенсації  становлять:

 для дітей віком від 6 до 10 років – 360 грн,

від 11 до 14 років – 370 грн,

від 15 до 18 років – 380 грн на місяць пропорційно навчальним дням, в які не здійснювалось харчування.

Наголошуємо, що дані зміни торкнулися лише потерпілих дітей, які навчаються в закладах розташованих на територіях радіоактивного забруднення, тадітей, які отримали інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відшкодування здійснюватиметься батькам вищезазначеної категорії дітей, які не харчуються в навчальних закладах (за станом здоров’я чи разі, якщо в навчальному закладі  відсутні умови забезпечення гарячого харчування), або тимчасово не відвідуватимуть школу з поважних причин.

За консультацією та більш детальною інформацією звертатись до управління соціального захисту населення, відділ соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за адресою: місто Вараш, майдан Незалежності, 1, каб.112, тел. 2-11-21