До уваги військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину або місце проходження служби !

Військовослужбовці Збройних Сил України з честю і достоїнством виконують завдання по захисту цілісності та суверенітету України в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, сумлінно несуть службу в пунктах постійної дислокації.

Багато з них нагороджені державними нагородами, відомчими нагородами Міністерства оборони України та Збройних Сил України.

Переважна більшість з них розуміє значимість та важливість завдань, які стоять перед Збройними Силами України, необхідність підтримання високого звання захисника Вітчизни.

Багато військовослужбовців героїчно поклали свої життя захищаючи суверенітет та цілісність України в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей та продовжують проливати свою кров, подаючи приклад беззастережного та сумлінного служіння Україні.

Дуже прикро визнавати, що поміж військовослужбовців Збройних Сил України є такі, які не розуміють тієї відповідальності, яку покладає на них держава у ці буремні для нашої країни часи. У той час, як вони повинні навпаки, бути прикладом бездоганного та самовідданого служіння Батьківщині, бути охоронцями України, стояти на варті справедливості та честі. Вчинки окремих військовослужбовців здатні перекреслити усі позитивні надбання іміджу Збройних Сил України. На даний час поширеними є випадки самовільного залишення військових частин або місць служби військовослужбовцями.

Відповідно до статті 407 Кримінального кодексу України, самовільне залишення військових частин або місць служби військовослужбовцями становить закінчений склад злочину з моменту залишення військової частини і триває протягом усього періоду, поки особа, щодо якої командування повідомило правоохоронні органи, не буде затримана або не з’явиться із зізнанням.

Переховуючись від слідства, військовослужбовець не зможе уникнути кримінальної відповідальності за скоєний військовий злочин. Більш того, продовжуючи свою протиправну поведінку, така особа з кожним днем лише обтяжує свою вину і моделює ситуацію, яка в подальшому може унеможливити застосування судом більш м’яких заходів кримінального впливу у межах передбаченої законом санкції, більш м’якого покарання, ніж передбачене законом, або звільнення від кримінальної відповідальності.

Навпаки, з’явлення із зізнанням до правоохоронних органів, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину законодавець вважає обставинами, які пом’якшують покарання, і в обов’язковому порядку повинні бути враховані як державним обвинувачем, так і судом при постановлені вироку. Також, у кожному конкретному випадку до уваги приймається усі причини та умови, що фактично сприяли залишенню військовослужбовцем військової частини, включаючи збіг тяжких сімейних обставин та інші.

Водночас, звертаємо увагу, що розшук Національною поліцією України військовослужбовців, які ухиляються від проходження військової служби, здійснюється в обов’язковому порядку виключно після повідомлення про такий факт командуванням частини, незалежно від попередніх бойових і воєнних заслуг конкретних осіб, а також терміну їх перебування поза межами військової частини. Злісне уникнення відповідальності суттєво погіршує становище таких осіб та тягне за собою більш суворе покарання.

На підставі вищезазначеного, відділ з питань режимно-секретної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами виконавчого комітету Вараської міської ради звертається до всіх військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину або місце служби, з пропозицією, добровільно звернутися до правоохоронних органів із зізнанням та поясненням причин відсутності на військовій службі.

Закликаємо батьків, друзів, родичів військовослужбовців допомогти своїм близьким людям виправити свою, можливо, найбільшу помилку у житті, перестати переховуватися від правоохоронних органів і відкрити для себе нове майбутнє.

                                                                          

                                                        Відділ з питань режимно-секретної,

                                                        мобілізаційної роботи та взаємодії з

                                                        правоохоронними органами