Рятувальники закликають громадян дотримуватись пожежної безпеки у побуті

Проведення профілактичних відпрацювань фахівцями ДСНС України – є одним із методів боротьби з пожежами у житловому секторі.

Всього з початку року на території України виникло 63 тис.595 пожеж. З них у житловому секторі 21 тис.174 випадки. Всього на пожежах загинуло 1047 осіб та постраждало 983.

Найчастіше, пожежі в житловому секторі виникають внаслідок необережного поводження з пічним, газовим опаленням та через несправні побутові прилади. Рятувальники радять завжди дотримуватися простих правил безпеки у побуті для того щоб не стати частиною сумної статистики.

Наш сучасний побут насичений різноманітними електроприладами, які в разі неправильної експлуатації або пошкодження, здатні призвести до виникнення пожежі.

Категорично забороняється:

-  користуватися пошкодженими електророзетками, вимикачами, іншими електровиробами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення або деформування;

-  експлуатувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості;

-  залишати під напругою кабелі та проводи з неізольованими струмопровідними жилами;

-  залишати без нагляду на виході з приміщення або квартири ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі тощо;

-  використовувати побутові електронагрівальні прилади (праски, чайники, електросамовари та ін.) без негорючих підставок.

Практично в кожному помешканні є телевізор, який працює протягом тривалий термін впродовж доби. В телевізорах використовуються елементи, котрі здатні нагріватися до високої температури. Пил, що накопичується в цих апаратах, також пожежонебезпечний. Пожежі, які виникають у телевізорах, швидко поширюються та є особливо небезпечними через раптовість.

Якщо телевізор стоїть у місці, де немає належної циркуляції повітря, але є безпосередній контакт апарата з горючими матеріалами, наприклад, у меблевій стінці, ризик пожежі істотно зростає.

ПАМЯТАЙТЕ! Сумлінне дотримання правил пожежної безпеки – запорука збереження життя. Рятувальники вкотре закликають громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками!

Кузнецовський міський сектор

Головного управління ДСНС

України у Рівненській області,

Відділ НС та ЦЗН