До уваги громадськості міста!

Відповідно до листа вх.№1232/02.3-16/05 від 22.06.2018 року ВП «Рівненська АЕС» повідомляє, що 11 грудня 2017 року закінчився проектний термін (30 років) експлуатації енергоблоку № З РАЕС.

Для проведення усього комплексу робіт з продовження терміну експлуатації 08 грудня 2017 року енергоблок № З РАЕС було виведено в середній планово-попереджувальний ремонт, який триватиме 240 діб.

Роботи з підготовки енергоблоку № З РАЕС до експлуатації у понадпроектний термін виконуються відповідно до «Енергетичної стратегії України на період до 2030 року», схваленої розпорядженням КМУ від 24.07.2013 р. № 1071-р.

На сьогодні виконано великий обсяг робіт щодо забезпечення й обгрунтування можливості продовження терміну експлуатації енергоблоку № З.РАЕС з дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки, встановлених чинними нормами і правилами.

Рішення про продовження терміну експлуатації енергоблоку № З РАЕС буде приймати Державна інспекція ядерного регулювання України після вивчення та затвердження Звіту з періодичної переоцінки безпеки. Але цьому буде передувати робота з громадськістю шляхом проведення громадського обговорення та громадських слухань, щодо можливості продовження експлуатації ядерної установки енергоблоку № 3.

Важливим чинником під час прийняття рішень з таких важливих питань, як продовження експлуатації ядерних установок у понадпроектний термін, є участь громадськості в обговоренні матеріалів з обгрунтування безпеки продовження терміну їх експлуатації та можливого впливу на навколишнє середовище.

Згідно зі статтею 11 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» громадяни та їх об'єднання мають право на участь в обговоренні проектів законодавчих актів і програм у сфері використання ядерної енергії, а також на участь в обговоренні питань, пов'язаних з розміщенням, проектуванням, спорудженням, експлуатацією та зняттям з експлуатації ядерних установок, джерел іонізуючого випромінювання.

З метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, надання можливості вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади Державна інспекція ядерного регулювання України з 12 червня по 12 липня 2018 року проводить публічне громадське обговорення питання про можливість продовження експлуатації ядерної установки енергоблоку № 3 Рівненської АЕС.

В рамках обговорення Держатомрегулювання за участю ДП «НАЕК «Енергоатом» 03 липня 2018 року об 11:00 проводить громадські слухання за адресою: Рівненська обл., м. Вараш, Майдан Незалежності, 6. Палац культури ВП «Рівненська АЕС».

Актуальна інформація щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку № З РАЕС розміщена на офіційному веб-сайті РАЕС за адресою www.mpp.rv.ua.