До уваги ОСББ!

Проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)

Європейський Союз та Програма розвитку ООН (ПРООН) запускають дворічний проект «Об'єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» із метою стимулювання та підтримки створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у всіх 24 областях України. Щонайменше 2 000 нових ОСББ буде створено та загалом 4 000 ОСББ пройдуть навчання з управління енергетичними об’єктами.

В середньому 480 000 осіб отримають пряму вигоду від реалізації проекту, та не менше ніж 1 мільйон українців підвищать свою обізнаність у сфері енергоефективності.

ЄС надає фінансування розміром 4 млн. євро в межах Програми підтримки енергоефективності для України (EE4U). ПРООН надаватиме технічну допомогу шляхом впровадження проекту, який триватиме з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2020 року.

Основна мета Проекту — мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та їх мотивація до підвищення рівня енергоефективності власних будинків. Проект діятиме на місцевому рівні по всій країні, допомагаючи створювати нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також сприяти зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.

В рамках реалізації Проекту «Об'єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» у місті Вараш буде проведено інформаційну кампанію щодо законодавчих вимог у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує. Проект також проводитиме серію групових та індивідуальних консультацій для активних співвласників, які мають намір створити ОСББ, уже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив з покращення стану будинків.

В ході реалізації Проекту ПРООН спиратиметься на партнерські відносини з місцевими органами влади, а також на майже десятирічний досвід мобілізації громадян для втілення місцевих спільних ініціатив, набутий в ході впровадження проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». В ході реалізації Проекту, ПРООН тісно співпрацюватиме з Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК).

Подати заявку на участь в проекті можна за посиланням http://www.houses.in.ua/registration/

Презентація додається