Знову мандрують вараські пластуни...

2–8 серпня 2017 року в Карпатах відбувся пластовий похід-експедиція «Чорногора - 2017». У заході взяли участь 12 чоловік – членів міської молодіжної громадської організації «Станиця Вараш Пласту – Національної скаутської організації України».

Основною метою походу було проходження найвищого хребта українських Карпат – Чорногори (до 2061 м). Для здійснення цієї мети з дітьми проводились відповідні заняття. Були розписані обов’язки кожного в групі, також підготовлене відповідне групове та особисте туристське спорядження – адже гори не прощають недбалості.

Для вдалого та цікавого здійснення заходу була продумана екскурсійна програма історичними місцями міст та сіл, через які довелось рухатись: Ковеля, Коломиї, Ворохти, Дземброні, Квасів, Львова. Також діти готували інформацію про Чорногірський хребет та його вершини.

Цього року новинкою для майже усіх була надзвичайно цікава вершина «Попіван» - саме так її називають місцеві жителі, пояснюючи, що гора у сильний вітер ніби «попіває, співає». Та ще більш вражаючою було дорога до Попівана через Дзембронські водоспади та «церкви» Вухатого Каменю – то дійсно прекрасні місця. До речі, по дорозі від Дземброні довелось також побачити гірську міні-сироварню в дії та скуштувати смачного місцевого сиру трьох сортів. Через надзвичайну спеку в умовах високогір’я та наступні за нею грозові дощі та зливи не вдалось здійснити сходження на всі 2-тисячники Чорногори.

Група обмежилась оптимальним варіантом: Попіван (2028м.) з повним вирядом, радіалка на Гутин Томнатик (2016 м.) та завершальний радіальний вихід на Говерлу (2061 м.) в умовах туману, мряки та спуску під страшенною зливою. Зате ми можемо похвалитись, що ночували на березі найвисокогірнішого в Україні озера Бребенескул, а також купались в озері Несамовите. Завдання походу виконане, діти відкрили для себе нові сторінки з історії та географії рідної країни, випробували себе в складних похідних умовах, здружились, оздоровились в чудовому куточку Батьківщини.

Учасники вдячні за надану допомогу відділу у справах сім’ї та молоді Вараської міської ради.

 

Заступник керівника походу Людмила Соболєва