Підняття тарифів КМКП не погодили

1 лютого 2018 року відбулося засідання виконавчого комітету Вараської міської ради під головуванням очільника міста Сергія Анощенка. У порядку денному значилися 22 проекти рішень, усі вони цього дня були розглянуті.

 

На звернення управління освіти та батьківської громадськості міста, члени виконкому одноголосно прийняли рішення «Про організацію харчування учнів та вихованців закладів загальної середньої та дошкільної освіти міста Вараш на 2018 рік».

Відповідно до даного рішення, з 1 лютого 2018 року зміниться вартість харчування дітей у школах та садках міста. Й надалі за кошти міського бюджету харчуватимуться усі учні 1-4 класів і діти, учні 5-11 класів із числа: дітей-сиріт; дітей-напівсиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; дітей-інвалідів; дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах; учнів з числа дітей, батьки яких є учасниками бойових дій; дітей учасників бойових дій АТО, осіб та добровольців, що безпосередньо приймали участь в АТО; дітей із сімей переселенців; дітей із сімей військовослужбовців, померлих під час проходження військової служби.

Окрім того, за рішенням педагогічних рад закладів загальної середньої освіти можуть бути звільнені від плати за харчування вихованці груп продовженого дня: 10% складу групи – в повному обсязі та 15% - на половину вартості.

Вартість харчування дітей у школах на одну дитину в день з 1 лютого 2018 року становитиме:

- для дітей 1- 4 класів - до 16,29 грн.;

- для дітей 5-11 класів - до 19,14 грн.;

- для дітей, які відвідують групу продовженого дня - до 16,29 грн.;

- для дітей, які відвідують групу продовженого дня класів інтенсивної педагогічної корекції - до 16,29 грн.

Вартість харчування дітей у садочках на одну дитину в день з 1 лютого становитиме:

- для дітей до трьох років -до 31,00 грн.;

- для дітей з трьох до шести (семи) років - до 46,35 грн.

Безкоштовним харчуванням в закладах дошкільної освіти міста буде забезпечено дітей-сиріт; дітей-напівсиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; дітей-інвалідів; дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних групах; дітей, батьки яких є учасниками бойових дій; дітей учасників бойових дій АТО, осіб та добровольців, що безпосередньо приймали участь в АТО; дітей із сімей переселенців; дітей із сімей військовослужбовців, померлих під час проходження військової служби. На 50% менше заплатять за харчування дітей батьки, у сім’ях яких виховується троє і більше дітей.

Нагадаємо, що батьківська плата за харчування дітей в закладах дошкільної освіти та дітей дошкільного віку в НВК міста становить 60% від загальної вартості харчування на день.

 

Виконавчий комітет не погодив встановлення нових тарифів для КМКП на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення.

Відповідно до поданих розрахунків, представники КМКП просили членів виконкому переглянути та збільшити майже в два рази тарифи на житлово-комунальні послуги, які надає мешканцям міста КМКП.

Після тривалого обговорення та подальшого голосування виявилося, що для прийняття такого рішення не вистачило голосів. Зокрема, за підняття тарифів не проголосували міський голова Сергій Анощенко та керуючий справами Борис Бірук.

«Тарифи давно не переглядались, але я не бачу сенсу робити це в ситуації, яка нині склалася, - зазначив міський голова Сергій Анощенко. – Адже знову заручниками ситуації стануть мешканці міста. Люди платитимуть в два рази більше, усі ці кошти йтимуть на РАЕС, а ми й далі з бюджету міста будемо виділяти КМКП кошти на вивезення сміття та придбання гіпохлориту… Це неприйнятно для мене, як для міського голови, та суперечить інтересам громади міста».

 

Враховуючи неодноразові звернення керівництва КМКП щодо неможливості надавати мешканцям міста послуги з вивезення сміття через заблоковані рахунки та відсутність пального для сміттєвозів, члени виконавчого комітету прийняли рішення про проведення нового конкурсу з визначення виконавця надання послуг з вивезення побутових відходів по мікрорайонах Вараш, Перемоги та Будівельників.

До оголошення результатів даного конкурсу, послугу з вивезення сміття, відповідно до рішення виконавчого комітету №7 від 01.02.2018 року, мешканцям мікрорайонів Вараш та Будівельників надаватиме КП «Житлокомунсервіс» КМР.  Мешканцям мікрорайону Перемоги послугу з вивезення побутових відходів поки що й надалі надаватиме КМКП.

Вартість послуги з вивезення сміття для мешканців усіх мікрорайонів залишиться незмінною.

Окрім того, цього дня члени виконкому погодили встановлення тарифів для ВП «Рівненська АЕС» на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення; надали дозволи ТзОВ «АТБ-маркет» на розміщення об’єктів зовнішньої реклами в місті Вараш; погодили цілодобовий режим роботи супермаркету «АТБ-маркет»; визначили види громадських робіт в місті на 2018 рік та роботодавців, за участю яких планується проводитись організація таких робіт; присвоїли адреси об’єктам нерухомого майна, що утворились шляхом поділу за адресою мікрорайон Перемоги, буд.21.

На завершення засідання виконавчий комітет розглянув понад 10 питань, котрі стосувалися врегулювання захисту прав та інтересів неповнолітніх мешканців нашого міста.