Місто вшанувало Героїв Небесної Сотні

20 лютого біля будівлі Кузнецовської міської ради відбувся мітинг- реквієм до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні.  Пригадати доленосні і трагічні події майдану та вшанувати пам'ять новітніх  героїв нації на майдан прийшло більше ста містян.

Серед них - міський голова Сергій Анощенко, керуючий справами виконавчого комітету Віктор Міцюк, учасники Революції Гідності, вояки АТО, волонтери, працівники виконавчого комітету, представники релігійних громад міста,  дитячих та молодіжних організацій «Пласт» та «Ольбери», місцевих ЗМІ.

Мітинг розпочався хвилиною мовчання та запаленням свічок в пам’ять про тих, хто віддав своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Гей, пливе кача по Тисині,
Мамко ж моя, не лай мені…

На майдані зазвучали слова та музика  сумної реквієм- пісні "Гей, пливе кача», під яку Євромайдан прощався зі своїми загиблими героями. Неймовірно тужливий діалог між матір'ю та сином – викликав сильні, непідробні емоції  кожного присутнього.

Настоятель Свято-Покровського храму УПЦ КП  отець  Віталій Боднар та священик Свято-Михайлівської церкви УПЦ КП отець Йосип Шарко відслужили поминальну панахиду за загиблими та померлими героями майдану  і  АТО.

У своєму виступі міський голова Сергій Анощенко зазначив: «Минуло два роки з тих пір, як усі небайдужі люди відгукнулись на спротив тій владі, яка робила все для знищення всього українського, і два роки з тих пір, як майдан переміг, але ідеали майдану і досі не втілені в реальність. Небесна сотня ще й досі поповнюється Героями, які гинуть щодня на війні, що йде на Сході країни.

Єдине, що радує – це те, що сьогодні на майдані багато молоді. І я вірю, що саме вона зможе збудувати вільну, демократичну, європейську державу. Адже так хочеться, щоб смерті новітніх героїв не були марними і щоб ми збудували таку державу,  де влада працює на людей і для людей».

У зв’язку із цією сумною датою - річницею загибелі людей на Майдані -до присутніх звернулися: капелан АТО, волонтер,  учасник кузнецовського Євромайдану Йосип Шарко; учасник київського Євромайдану, учасник АТО, волонтер Валерій Конопко; учасники київського та кузнецовського Євромайданів Степан Жданюк, Віктор Міцюк, Ніна Хвалько, Єва Велікдус.

Їхні виступи були проникливими та болючими. В них вони поділилися своїми спогадами про доленосні події  зими 2014 року, наголошували на загальнолюдських цінностях, на яких повинна відроджуватись Україна. У  виступах чулися не лише нотки смутку і жалю, а ще – докір, на те, що сьогодні, в такий важкий для держави час, в Україні є багато байдужих, і  тих, хто «опустив руки», про що свідчить мала кількість містян на майдані.

Під час мітингу звучали скорботні пісні та вірші у виконанні  народного аматорського хору «Передзвін»  та окремих виконавців центру дозвілля відділу культури виконавчого комітету.

По закінченню мітингу кузнецовці вшанували пам'ять загиблих героїв скорбною Ходою пам’яті до меморіалу Героїв Небесної Сотні, яку очолили активні учасники  київського Євромайдану  та учасники АТО Валерій Тишковець і Валерій Конопко. Міський голова Сергій Анощенко разом з учасниками ходи поклали квіти до меморіалу.

Настоятель Української Греко-Католицької Церкви м.Кузнецовськ Євген Задорожний відслужив панахиду за загиблими героями.

Завершилися заходи  благодійним патріотичним концертом етно – драйв гурту «Друже музико» з м.Одеса.

Організаційні витрати на проведення благодійного концерту взяли на себе Кузнецовська міська рада, народний депутат України Василь Яніцький, благодійник, меценат Віктор М’ялик та політична партія ВО «Свобода».